Rady pro “starší” maminky

Příští měsíc budu mít 40 a zrovna jsem zjistila, že jsem v 8. týdnu těhotenství. Mám z toho trochu obavu… Můžete mi nějak poradit?

Zaprvé – velká gratulace! Je zjevné,  že v současnosti stále vzrůstá věk maminek. I když je to obecně považováno za negativní trend, je třeba zdůraznit, že většina takto narozených miminek je zdravých a zcela v pořádku. Na druhou stranu s věkem roste i nebezpečí možných komplikací v těhotenství a během samotného porodu.

Obecně lze říci, že matky mezi 35 a 45 lety musí být během těhotenství zvláště opatrné a obezřetné. Všechny těhotenské rady by tedy měly dodržovat skutečně pečlivě. Dávejte pozor na to, co jíte, přidejte vitaminové doplňky obsahující kyselinu listovou a vitamin D, lehce cvičte a především nezapomeňte na pravidelné lékařské prohlídky.

Poraďte se se svým lékařem, pokud trpíte vyšším krevním tlakem, nadváhou nebo těhotenskou cukrovkou. Můžete také absolvovat dodatečné testy, které jsou schopny předpovědět riziko genetických chorob a poskytnout vám o vašem miminku další potřebné informace. Ve vašem věku je také dobré zvážit, zda by nebylo vhodnější podstoupit císařský řez. Vše ale nechte na zvážení vašeho lékaře, ten ví nejlíp, co bude pro vás a vaše miminko dobré.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares