Když dítě začíná chodit, je výběr obuvi velmi důležitý

Chodidlo je složitá struktura 26 kostí a 35 kloubů, které jsou drženy pohromadě a podporovány vazy. Dětská nožička je vycpaná tukem a je vysoce flexibilní.
Většina dětí začíná chodit mezi 8. a 18. měsícem věku. Většina batolat má ploché nohy, když poprvé začnou chodit, nebo mají tendenci otáčet chodidla dovnitř, protože svalová síla a ztuhlost vazů musí dohnat další vývoj. Plochá noha se téměř vždy zlepšuje, jak se vyvíjejí kosti a jak se nohy posilují.

Děti a nošení bot

Dítě, které se učí chodit, dostává důležité smyslové informace z plosek nohou, které se dotýkají země. Obuv pomáhá chránit nohy před zraněním a před horkem a chladem.
Když se batolata učí chodit, měla by být co nejvíce naboso nebo v botě s měkkou podrážkou, aby cítila, čeho se nohama dotýkají, a rozvinula svalovou sílu. Když batolata chodí s jistotou po dobu Časem mohou přejít na botu s pevnější podrážkou. Nechejte svému dítěti boty profesionálně nasadit, což by mělo zahrnovat měření délky a šířky každé nohy. Dětské nohy rostou velmi rychle a velikost jejich bot může vyžadovat aktualizaci každých pár měsíců. Příliš těsné boty mohou bránit vašemu dítěti v chůzi a způsobit problémy, jako jsou zarůstání nehtů.

Jak dětskou obuv vybírat?

Boty pro vaše batole by v ideálním případě měly mít:

  • pohodlný střih na délku i šířku
  • dostatek místa pro prsty u nohou
  • pružná, plochá podešev – zkontrolujte, zda se podrážka může ohnout blízko špičky
  • přední část boty je širší než pata, aby odpovídala přirozenému tvaru nohy
  • pevný podpatek (část, která vede kolem zadní části paty)
  • tkaničky, pásky nebo spojovací prvky, aby se zabránilo přílišnému pohybu nebo sklouznutí nohy uvnitř boty.

Drahé boty nejsou vždy lepší. Děti z bot velmi rychle vyrostou. Ale ani nejlevnější varianty nejsou vhodné, dítěti mohou velmi uškodit v jeho vývinu.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares