Energie Feng Shui pozitivně ovlivňuje každodenní život: začněte s ní ve své ložnici

Ložnice je místnost, která je odjakživa využívaná ke klidu. Prostředí ke spánku by mělo být, co možná nejpříjemnější. Není to žádný výmysl, ale čím harmoničtější to tu bude, tím lepší noční odpočinek.

Výběr postele a umístění je základ

Správně je, když se vaše horní část hlavy nachází poblíž pevné zdi nebo k ní alespoň směřuje. Pokud tu jsou okna, tak raději zavřít, průvan není žádoucí.

Tato poloha hlavy má za úkol omezit pohyb nebo energie nad hlavou, tím se údajně dočkáte nerušeného nočního spánku. Současně tedy i čelo postele přiléhá ke zdi, ale malému odstupu nezabráníte – vytváří ho podlahové lišty.

Vždy si zavírejte dveře, když jdete spát nebo je nechte otevřené jen minimálně!

Pro Feng Shui je nejlepší rám z masivního dřeva nebo pevně čalouněné čelo postele. Je třeba se vyvarovat čelních desek s více panely, otevřenými tyčemi nebo postelí s vestavěnými policemi či úložným prostorem.

Optimální barvy ložnice Feng Shui

Chcete-li vybrat nejlepší barvy Feng Shui pro vaší ložnici, doporučujeme vám nechat si odborně vyhodnotit prostor. Dobrým pravidlem však je, vyhýbat se následujícím barvám – zejména červené, fialové, modré a černé. Mohou způsobit velké problémy v závislosti na energii Feng Shui v prostoru.

Pokud tedy zdobíte nový interiér ložnice, podívejte se na nábytek, ložní prádlo a doplňky neutrální barvy. Pěkné jsou i tlumené odstíny modré a růžové.

Vytvořte energii pomocí elementárních prvků

Další součástí vytvoření ložnice Feng Shui je implementace nezbytných elementárních prostředků k doplnění prostoru. Léčivými elementy je pět prvků: vodní prvky, rostliny, dřevo, barvy ohně (červené a fialové) a předměty ze země nebo kovu. Nikdy ovšem nejde o to, aby bylo v každé místnosti zastoupeno všech pět prvků. 

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares