Rozchod a paralelní rodičovství s narcisem

Lidé s narcistickými rysy se často pokoušejí vytvářet chaos a konflikty, které podkopávají jakékoli pokusy o spolurodičovství – tak nějak zní definice rodiče narcisty.

Bývalý, který se chce pomstít, zvláště pokud má rysy poruchy osobnosti, pravděpodobně nebude schopen spolurodičovství. Samozřejmě chceme pro naše děti bezkonfliktní prostředí, ale může být obtížné snížit vystavení dětí konfliktu, když se jeden z jejich rodičů snaží vytvořit chaos, nebo ještě hůře oba.

Bohužel, společné rodičovství nebude možné s někým, kdo se snaží podkopat vaše úsilí. Místo toho zkuste to, čemu mnozí říkají „paralelní rodičovství“. Každý rodič se snaží udržovat vztahy se svými dětmi a zároveň se navzájem co nejméně ovlivňovat. Cílem je vždy nejprve podpořit děti.

Narcisté se rádi staví do role oběti

Poznejte svou pravdu, protože přijdou chvíle, kdy o sobě budete pochybovat, zvláště pokud se budou se budou stavět do role oběti. Buďte připraveni poslouchat řeči od „známých“ o všech způsobech, jak jim všichni ubližují – i když víte, že jde o přehnané, přikrášlené nebo paušální lži. Ti, kteří věří lžím, k životu nepotřebujete. Ti, kteří jsou tu skutečně pro vás, znají pravdu a chtějí ji znát.

Moudřejší ustoupí

Nepokoušejte se pouštět do bitvy za každé obvinění a lež. Pokud se to netýká vašich dětí nebo vašeho živobytí, nechte toho. Omezte nebo ukončete kontakt s lidmi, kteří vás nepodporují, nepotřebujete extra stres ze snahy přesvědčit ostatní o svém postoji. Narcistní lidé o pravdu nestojí.

Jak postupovat při komunikaci s toxickým člověkem

Když se musíte zapojit do kontaktu s toxickým člověkem, zejména s bývalým partnerem s manipulativními rysy, zkuste tuto techniku (NEB):

N: Zeptejte se sami sebe: „Je tato komunikace nebo odpověď nutná?“ Nechutný text o tom, jak hrozný jste člověk?“ ignorujte to (ale pořiďte snímek obrazovky.) Text o péči o děti? To může vyžadovat odpověď.

E: Vytvořte odpověď bez emocí. Rychle, profesionálně a stručně bez emocí. Nedovolte, aby se váš hněv projevil, i když je to těžké. Někteří vidí výhodu v čekání hodinu nebo dvě před odesláním odpovědi, takže ji můžete upravit tón zprávy.

B: Udělejte odpověď stručnou. Jedna nebo dvě věty postačí. I to otevře dveře pro manipulaci nebo překrucování slov nebo vtažení do hádky.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares