Jak poznáte, že má vaše dítě alergii na ořechy? 2. díl

V prvním díle jsme se věnovali zejména příznakům, ale dnes je potřeba přijít také na to, jak tyto alergie zaléčit. Pokud máte podezření, že by vaše dítě mohlo mít alergii na ořechy, měli byste navštívit svého dětského lékaře nebo alergologa.

Když nejprve navštívíte pediatra, zřejmě vás stejně doporučí nějakému specialistovi.

Testování na alergii je nutnou součástí

Poté, co váš alergolog provede podrobnou alergologickou anamnézu vašeho dítěte, pravděpodobně také provede několik testů, aby lépe porozuměl alergiím vašeho dítěte. Ve výsledku to zahrnuje krevní i kožní testy.

Krevní testy poukazují na imunitní odpověď vašeho dítěte na potraviny a kožní testy se dělají tak, že se pokožky vpíchne malé množství alergenu. Následně se vyhodnocují reakce, jako např. vyvýšená boulička.

Mezi další možnosti patří orální test s potravinami, kdy je dítěte podáno malé množství alergenu normálně ústy. Následně se potom sledují reakce, zda se příznaky projeví či ne.

A v čem spočívá léčba?

Terapie spočívá ve vyloučení veškerých alergenů. Ač to není jednoduché a může to znít děsivě, člověk musí jen pečlivě číst etikety. Stopy arašídů a ořechů jsou v mnoha věcech, aniž bychom to tušili. Možná je také bohužel kontaminace ze stejného stroje, kde se arašídy zpracovávaly.

Prevence alergií na ořechy

Jak tomu zabránit? Neexistuje žádný spolehlivý způsob prevence potravinových alergií a pomáhá snad jen seznámení vašeho dítěte s alergeny v raném věku.

Zavedení ořechů do stravy během 4-6 měsíců věku je žádoucí, ale ve formě, kterou dítě dokáže přijmout. Vše by mělo probíhat za kontroly pediatra. A pokud vaše dítě vykazuje příznaky, které by mohly naznačovat alergickou reakci, snažte se nepanikařit.

Mírné příznaky lze řešit domluvením návštěvy u lékaře, ty závažnější první záchrannou pomocí.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares