Do voňavé koupelny se děti budou těšit

Každý z nás občas tápe, co se týče různých věcí v domácnosti. Stává se vám, že vytáhnete prádlo z pračky a zapáchá zatuchlinou, koupelnou se line nelibá vůně a ještě k tomu všemu je cítit i odpadkový koš? Klid, my vám s tím pomůžeme.

Jak vyprat prádlo tak, aby bylo svěží?

Čas od času se každé hospodyňce stane, že po vytažení prádla z pračky bubnu, prádlo nevoní, ale spíše zapáchá. Čím to může být? Jednou příčinou je fakt, že perete prádlo jen na nízké teploty. V pračce pak dost často ulpívají nečistoty, které zatuchají a jsou cítit. Mohou to být např. vlasy nebo nitě. Mohli bychom tu vyjmenovat další výčet, ale je to zbytečné. Zkrátka a jasně je hlavně důležité to, jak škody vyřešit. Stane se to jen s některou várkou prádla, protože pachy se uvolňují postupně.

Plno lidí tak nechápe, proč tomu tak je, zde máte vysvětlení. Raději investujte do pracích prostředků a aviváží. Některé jsou sice levné, ale v pračce vytváří sliz, který se nemusí vyplavit. Pak opět zahnívá..Pračku také nepřetěžujte, nedávejte zbytečně moc prádla, někdy jí pusťte na prázdno s lahví octa a také vyčistěte filtr – najdete tam plno usazenin. Nebojte se prát některé věci na 60 nebo 90 stupňů. Ručníkům, povlečení a bílému prádlu to nevadí. Kupte si sáčky na prádlo, které zabrání uvolnění výše zmíněných předmětů.

Vůni koupelny činí i prostor – gelový osvěžovač je ideální

Jak na něj? Je to jednoduché a nemusíte jít do obchodu, stačí ho vytvořit z jednoho sáčku želatiny a voňavých olejíčků a potravinářského barviva v pohodlí domova! Želatinu udělejte podle návodu. Do vody kápněte barvivo, na 150 ml želatiny vkápněte cca 30 kapek vámi vybraného oblíbeného oleje. Želatinu nechte ztuhnout třeba v kelímcích od jogurtu nebo v zavařovací sklenici, záleží na vás.

Samozřejmě líp bude vypadat nějaká hezká skleněná uzavíratelná nádobka. Tam můžete propíchat dírky, aby vůně mohla unikat nebo jí nechat otevřenou. Do lahvičky naaranžujte i čerstvou bylinku, která podtrhne celkový dojem. Máte v koupelně umístěný koš? Dejte na dno koše sušenou citronovou kůru, krásně ho provoní a zápachy u vás nemají šanci.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares