Tragický příběh – novorozeně zemřelo na dehydrataci!

Jilian Johnson se 5 let odhodlávala k tomu, aby svůj příběh poslala do světa. Jedním z důvodů byla samozřejmě velká bolest, kterou po ztrátě syna prožívala, ale roli hrál i strach, že ji lidé odsoudí. Její syn Landon zemřel jen několik dní po porodu kvůli dehydrataci, zatímco Jilian neměla tušení, že pomalu umírá. Doufá, že její hrozná zkušenost pomůže ostatním rodinám vyhnout se podobné tragédii.

Landon se narodil v porodnici, která kladla velký důraz na kojení. Jilian ho tedy ihned po porodu začala kojit a laktační specialista dokonce potvrzoval, že všechno je v pořádku a Landon se skvěle přisává. Jeden lékař však vyjádřil pochybnost, že bych mohla mít problémy s produkcí mléka, protože jsem trpěla syndromem polycystických ovarií, při kterém bývá tento problém běžný.

Jilian Landona pravidelně krmila, ale během prvních dvou dní ztratil více než 10 % své porodní váhy, a i když měla Jilian obavy, zda se jejímu synovi dobře daří, lékaři tvrdili, že vše je v pořádku.

Skutečnost ale byla jiná – Landon hladověl. A méně než 12 hodin poté, co si ho rodiče odvezli z porodnice domů, dostal zástavu srdce v důsledku dehydratace. Bohužel se ho nepodařilo zachránit a po pár hodinách zemřel.

Lékaři tvrdí, že se jedná o extrémně vzácný případ. Většinou se nedostatek mléka u matky včas zjistí a může se přistoupit k umělé stravě. Bohužel pro manželé Johnsonovi, tentokrát udělali lékaři chybu a problém nebyl včas odhalen.

Jilian se nyní chce podělit o tento smutný příběh, aby zabránila dalším podobným tragédiím. Dehydrataci miminka se dá zabránit, pokud budete sledovat varovné signály, jakými jsou úbytek váhy, neustávající pláč dítěte, suché plenky a další.

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares