Jak na zdravé ledviny?

Ledviny jsou velice důležitý životní orgán, filtrují krev a očišťují tělo od odpadních látek. Nejsou to však jediné úlohy, je jich vícero, ale tyto patří mezi ty nejvýznamnější. Pečujte o ně tím nejlepším způsobem. Dnes se dozvíte spoustu cenných rad.

Pijte dostatek vody, omezte kofein

Člověk bez jakéhokoliv zdravotního omezení by měl vypít až 2,5 litru tekutin denně. Ruku na srdce, v dnešní uspěchaní době, to stíhá málokdo. Nicméně jsou v tom zakomponovány i další tekutiny jako třeba polévka, ovocný a zeleninový podíl šťáv, atd. Platí však jasně, že kávu, černý a zelený čaj včetně alkoholu bychom měli držet na uzdě. Jsou to všechno věci, které akorát odvodňují. Pokud pijete minerální vody, tak je doporučeno je střídat.

Čím více kroků, tím lepší rovnováha celého těla

Je zřejmě logické, že lidé trpící obezitou, budou mít sklon k tomu, že se neradi hýbou. Ono totiž chodit, když jste zavalití, činí i celkem problémy a to nemluvě jen o zadýchávání. Nemusíte směřovat pohyb hned na fitness centra, krátké procházky vás navnadí a budou motivovat. Ty zvládne snad každý! Když si pořídíte krokoměr, třeba vás to nakopne.

Prevence je základ

Nechte se vyšetřit, každé dva roky na to máte nárok. Krevní tlak, hladinu cukru v krvi a tuky, rovněž právě moč. Nemoci ledvin se srdečním systémem a cévami úzce souvisí, bohužel.

Nejezte potraviny s „éčky“ a pozor na léky

Léky jsou kamenem úrazu číslo jedna. Jelikož jsou některé odbourávány právě ledvinami, není se čemu divit, že jejich funkce už nemusí být úplně stoprocentní. Jedná se hlavně o analgetika, tedy léků na bolest. Z jídel snižte konzumaci potravin s vysokým obsahem soli a cukru, zejména uzeniny a přeslazené mléčné výrobky. Umělá barviva, konzervanty a stabilizátory jsou na škodu.

Relaxujte a otužujte se

Odpočívejte, spěte a nestresujte se. Od omývání studenou vodou až po chladnější sprchu si tělo zvykne na tento pocit a hlavně to má své opodstatnění – vaše ledviny tak snadno neprochladnou!

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares