4 tipy jak najít perfektní chůvu

Rodičovství je nikdy nekončící práce – nemůžete si prostě jen tak vzít volno nebo ulehnout s chřipkou. Proto se čas od času hodí mít někoho, kdo se o vaše ratolesti postará, když vy zrovna nemůžete nebo jen prostě potřebujete chvíli pro sebe. Jak ale vybrat tu správnou osobu?

1. Čím blíž, tím líp

Není to samozřejmě podmínkou, ale brzy pochopíte, proč je výhodnější, pokud chůva bydlí jen pár ulic od vás. Občas se totiž stává, že potřebujte doslova “hlídací pohotovost” a s trochou štěstí se může stát, že chůva zrovna bude mít volno. Když ale bude muset cestovat několik desítek kilometrů, aby se k vám vůbec dostala, je taková pomoc k ničemu.

2. Zjistěte časové možnosti

Dříve než začnete s někým jednat, ujistěte se, že máte stejnou představu o vzájemných časových možnostech. Neslibujte něco, co nemůžete dodržet, a pokud víte, že vám cesta z práce zabere půl hodiny, netvrďte, že je to jen 15 minut.

3. A co zkušenosti?

Pro některé rodiče jsou zkušenosti s dětmi rozhodujícím kritériem při výběru chůvy. Ano, zkušenosti jsou důležité, ale rozhodně by se neměly stát jediným argumentem. I zcela nezkušený člověk, který však má výborný vztah k dětem, může být skvělou chůvou. Spíše než zkušenosti tedy sledujte, jak se k dětem chová, jak o nich mluví, zda má sourozence či velkou rodinu apod.

4. Pátrejte

Pokud vám některý zájemce předloží seznam předchozích rodin, u kterých pracoval, případně nějaké reference, vždy si je ověřte. V dnešní době se až příliš spoléhá na to, že by si nikdo nedal práci s tím, aby reference falšoval, ale opak je pravdou. A přece nechcete nechat se svým dítětem lhářem – však to znáte – kdo lže, ten i krade…

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares