Orgasmus během těhotenství: je v pořádku a jak se liší? 2. díl

Jak budete sex prožívat v jednotlivých trimestrech? Již teď vám prozradíme, že ve druhém trimestru je sex nejlepší. Proč? To se dozvíte v následujících řádcích…

První trimestr

Sex v prvním trimestru může být skvělý, ale velmi nestabilní. Zatímco jednu minutu, máte výbornou náladu, ve druhé už vás zasáhne vlna nevolnosti. Na druhou stranu vaše tělo již začíná být citlivější – zejména prsa, a proto je snadnější stimulace.

Zvyšuje se vaše libido s rychlejšími orgasmy. Komu není dobře, bude si zřejmě muset počkat, až všechny nepříznivé příznaky odezní – tam je naopak pokles libida a ženy nemají na sex ani pomyšlení. To je také v pořádku a všechno se brzo vrátí do normálu.

Druhý trimestr

Dosažení sladkého orgasmu je většinou během druhého trimestru tím nejpříjemnějším. Zatím vás netrápí velké narůstající bříško a vymizely těhotenské nevolnosti. Jste více prokrvená v oblasti pánve a ženského genitálu, tudíž mohou být orgasmy také intenzivnější, protože jste na dotyk citlivější.

Snazší dosažení orgasmu, znamená současně i více potěšení. Naprosto běžné je rovněž to, že žena může vnímat stahy dělohy ještě pár chvil po orgasmu. Dopřejte si po sexu potřebný odpočinek a budete se cítit fajn. Možná jste to tak zaznamenala i dříve, než jste otěhotněla.

Teď je tento prožitek silnější díky tomu, že je pokožka více napnutá a břišní partie rozšířenější. Vaše tělo již během těhotenství produkuje více oxytocinu („hormonu lásky“), což vám umožní se při orgasmu mnohem více uvolnit.

Třetí trimestr

Obecně sex je ve třetím trimestru obtížnější. Za prvé z důvodu toho, že si nepřipadáte přitažlivá a cítíte se spíše jako neforemný pytel brambor, ale nic není ztraceno.

Nechte tyto pocity stranou a užívejte si s partnerem jiné sexuální polohy. S orgasmem to nebude až tak valné, protože dítě zabírá v děloze tolik místa, že svaly nejsou schopné se plně smršťovat, jak je třeba a vyvrcholení tak bude zřejmě slabší.

Nemáte partnera?

Nezoufejte, orgasmus bez ohledu na to, zda zahrnuje dva lidi nebo jen jednoho, může být přesto všechno stále uspokojivý. Masturbace je během těhotenství zcela bezpečná – pokud vám nebylo řečeno, že se musíte zdržet i toho včetně používání sexuálních pomůcek. Nezapomeňte dodržovat správnou hygienu a čistotu sexuálního hraček.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares