Sny se mají plnit nejen o Vánocích

Každý z nás má spoustu snů, děti nevyjímaje. Některé sní o hračkách, jiné o zážitcích. Schválně, kolikrát jste slyšeli, že by děti taky chtěli umět létat? Já to od svých dětí slyšela několikrát, zprvu jsem se tomu smála. Nakonec jsem se rozhodla jim tenhle sen splnit. I když možná trochu jinak, než si představovaly.

Sny o létání mají nejen děti, ale i dospělí. Zatímco ti starší si sen o plachtění vzduchem mohou splnit třeba při seskoku padákem, děti mají smůlu. No, ne tak docela. I ony se totiž už mohou vrhnout do proudu vzduchu až o síle hurikánu. Ptáte se kde a jak? Ve větrném tunelu.

Víte, že jediný větrný tunel v České republice se nachází v Hurricane Factory v pražských Letňanech? Právě v něm se mým dětem splnil jejich sen o létání.

Jdeme si splnit sen

Bylo to překvapení, o kterém úplně poprvé neměly ani potuchy. Dozvěděly se to ve chvíli, kdy vstoupily do areálu a na obrazovce viděly, co je čeká. Prvotní šok vystřídala radost, která se mísila i trochu se strachem z něčeho neznámého.

No ale chtěly přeci létat, ten sen se jim ten může splnit. S odhodláním se převlékly do leteckých kombinéz a absolvovaly školení, které jsem si vyslechla i já. Před vstupem do tunelu totiž musíte vědět, jak se do větru položit, jak dát ruce a nohy. Musíte se taky naučit signály, skrz které se budete s instruktorem doruzumívat.

Víte, že do větrného tunelu mohou všechny fyzicky zdravé osoby od 5 let?

A jde se na věc

Ve větrném tunelu se létá s instruktorem. Není se tak čeho bát, jsou to opravdu zkušení lidé. Po školení tak následuje přesun k tunelu, který budí respekt. Mladší syn se v tu chvíli trochu zděsil, mě polévalo horko. Co teď? I na to tu jsou připraveni, do kabiny před vstupem do samotného tunelu můžete dítko doprovodit.

Svůj čas v tunelu má každý letec rozdělený do několika vstupů. Při tom prvním se seznámí s tím, co vzduch dokáže, naučí se správně “lehnout” a držet končetiny. Další vstupy už jsou nadupané adrenalinem. Na závěr vás instruktor vezme na výlet vzhůru, tunel je totiž vysoký 14 metrů. Vzduch v něm proudí až rychlostí 270 km/hod.

Co na to děti?

Byly nadšené. Ještě jsme ani neopustili budovu a ptaly se, kdy poletí znovu. Odcházely plné zážitků, my si odnášeli záznam na USB, který si doma pouštíme a bavíme se nad tím, co vzduch dokáže s vaší tváří.

Náš tip na závěr: Už jste slyšeli o vyhledávači rodinných zážitků Explorio, který je přímo nadupaný podobnými aktivitami? Kromě tipů na adrenalinové zážitky tu najdete i tipy pro bezpečné cestování, kam se s dětmi vydat na kole a mnoho dalšího.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares