Sex po porodu: Je to pro rodiče lepší nebo horší?

Sexuální spokojenost je obvykle spojena s různými aspekty vašeho života, ať už jste nebo nejste rodič. Faktory, jako je úroveň vzdělání; fyzické a psychické zdraví; a ocenění sexuality může ovlivnit, jak je člověk spokojený se svým sexuálním životem.

Je tedy samozřejmé, že stejné věci mohou hrát roli v poporodní sexuální spokojenosti. Například porod může mít za následek vaginální změny, které by vás mohly odradit od sexu – nebo od toho, abyste ho hned chtěli mít. Bezesné noci s plačícím novorozencem vám mohou načerpat chuť na sex nebo sabotovat jakékoli pokusy o pozitivní sexuální zážitek.

Proto, pokud se vám nedávno narodilo dítě nebo plánujete v budoucnu otěhotnět, je pochopitelné, že máte obavy z toho, co dítě udělá s vaším sexuálním životem.

Jak rodiče vnímají sex po narození dítěte?

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádný konkrétní způsob, jak by rodiče měli mít vztah k sexu poté, co se stali rodiči. Tato zkušenost se bude lišit jak na individuální, tak na párové bázi. Vyskytly se například případy, kdy rodiče po narození dítěte nepovažovali své sexuální zážitky za lepší. Čím větší je rozdíl mezi úrovněmi sexuální touhy u nových rodičů, tím nižší je jejich sexuální spokojenost.

Ženy mnohdy uvádějí svou sexuální spokojenost jako vyšší, když byly těhotné, než po porodu. Existují však také určité důkazy, že mnoho rodičů považovalo sex po porodu za lepší.

Peanut, aplikace pro sociální sítě pro maminky, se v průzkumu ze srpna 2018 dotazovala 1000 žen ve věku 27 až 37 let na jejich sexuální život před porodem i po porodu. A zcela v rozporu se všemi stereotypy 61 % uvedlo vyšší úroveň sexuální touhy než kdy jindy – jinými slovy, že chtěli mít více sexu po těhotenství ve srovnání s obdobím před těhotenstvím. Výsledky z Peanut také odhalily, že kvalita sexu po porodu není stejná: pro téměř 74 % dotázaných matek byl poporodní sex považován za stejný nebo dokonce lepší než předporodní sex.

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares