Orgasmus během těhotenství: je v pořádku a jak se liší? 1. díl

I když máte pocit, že se s těhotenstvím všechno změní, tak v určitých ohledech jistě ano. Ať už to jsou úplně jiné a neovladatelné chutě, které vás nutí jíst nebo vám jakýkoliv pach, zvedne žaludek a vám se chce zvracet, jsou i jiné, příjemnější věci.

Nemusí se z vás stát emoční „plačka“, je jen na vás, jak se své hormony naučíte ovládat…a jedním prostředkem, který vás podpoří na emocionální a duševní úrovni, je právě sex.

Mít orgasmus v těhotenství je naprosto normální

Jsou to právě ženy, které v graviditě, dost často intimitu s partnerem nechtějí sdílet a váhají, zda partnerovo lákání na něžnosti přijmout nebo odmítnout. Plno žen se totiž necítí dobře po zdravotní stránce a jsou bez nálady.

Navíc se bojí, že partner při sexuálním styku nějak ublíží dítěti uvnitř dělohy. Také fakt, že se při orgasmu děloha stáhne a způsobí kontrakci, způsobuje u žen neklid, že budou třeba předčasně rodit. Pokud máte fyziologické těhotenství, nic z toho se nestane.

V ostatních případech konzultujte váš aktuální zdravotní stav s lékařem. Když váš lékař nepovažuje těhotenství za rizikové, nemusíte se milostným hrátkám vyhýbat.

V jedné vědecké studii, která zahrnovala 1483, jenž měly během těhotenství orgasmus a neměly, nebyl zaznamenán žádný významný rozdíl, co se týče odklonu od normalit těhotenství – žádný předčasný porod, nízká porodní hmotnost, atd.

Sexuální aktivity byste se však měla vzdát v těchto případech:

  • špinění nebo krvácení
  • kratší děložní čípek (pokud je délka děložního čípku menší, než 22 milimetrů a máte vyšší riziko předčasného porodu)
  • vasa previa (cévy pupečníkové šňůry probíhají příliš blízko děložního čípku)
  • placenta previa (placenta zakrývá děložní čípek)
  • odchod plodové vody (tvoří ochrannou bariéru mezi vaším dítětem a vnějším světem – bez ní máte větší riziko infekce)
Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares