Chraňte své děti před sexuálními násilníky prolomením mýtů

Osoby, které zneužívají děti, nejsou jen“strašidelní muži v kabátu“, ale 90 % těchto týraných dětí zná svoje násilníky.

Nikdo nemiluje mýty líp než sexuální maniaci. Ptáte se proč? Oni totiž vědí, že čím víc rodičů se spoléhá na ně, tím je pro ně snazší získat si přístup k ohroženému dítěti.

Mýt 1: Mnoho zneužívání se děje v důsledku únosu, nebo za použití síly
Jedná se o mýt, který je nejrozšířenější. A to vše spočívá v tom, že si všichni myslíme, že existuje tzn. cizí nebezpečí.

Dokonce i teď, pokud jde o vzdělávání a informování dětí o zneužívání, rodiče a pedagogové se i nadále zaměřují na únosy. Protože to vidíme neustále v médiích, příběhy o dětských únosech a útocích. A to je přesně to, co drtivá většina dětských násilníků chce, abychom se právě na to zaměřili.

Podle generálního prokurátora, přibližně 90 procent dětí, které jsou zneužívaných ve Spojených státech znají jejich násilníka.

I když je důležité, abyste diskutovali se svým dítětem o cizím nebezpečí, je ještě důležitější posílit své dítě proti těm dalším 90 procentům násilníků-ty, které ochotně pozváni do vašeho domova.

Mýt č.2: Incest může stát pouze jiným lidem.
To rozhodně není pravda. Incest se děje všude. Bez ohledu na to, kdo jste, odkud jste, jaké máte socio-ekonomické zázemí, nebo z jakého rodu pocházíte, můžete mít rodinu zamořenou incestem.

Ve skutečnosti je polovina z 90 % uvedených násilníků jsou členy rodiny, včetně rodičů, prarodičů, sourozenců, bratranců, tet či strýců. Incest se děje, a to dokonce i v těch nejlepších rodinách. Často se stává, že oběti nikdy nepřijdou dopředu ohlásit zneužívání, protože mají strach, že členovi rodiny ublíží.

Mýt č.3: Násilník je “strašidelný chlap v plášti.”
To poznáš, kdo to je: on je strašidelný, špinavý, a často děsí děti. A to on je výplodem naší představivosti.
Tyrani dětí, milují, když kolem sebe mají hodně dětí, milují děti. Chtějí, aby je děti milovaly také. Jak toho dosáhnout? Tím, že je charismatický, milující a starostlivý. Dělají to tím, že obsazují místa, kde se dostanou do blízkosti dětí a snaží se získat si jejich důvěru. Tito lidé se pokouší postupně zavděčit dospělým a stanou se důležitými členy rodiny. To jim dává vše, co chtějí: přístup k dětem, důvěru rodiny, a lásku jak ze strany oběti.

Jsou často s dětmi ženatí. Všichni z nich vedou dvojí životy. Jsou charismatičtí a umějí toho využít.

Mýt č.4: Ženy nemohou pohlavně zneužívat.
Ano, ženy mohou zneužívat. Zneužívají chlapce i dívky. Ale protože počet ženských násilníků neodpovídá počtu násilníků mužů, ženy jsou zatčeni a odsouzeni rekordním tempem. Proč? Abychom konečně pochopili, že ženy, které zneužívají, napáchají tolik škody na svých obětích stejně jako jejich mužské protějšky. Dívky sexuálně zneužitých žen trpí stejnými následky jako muži.

Mýt č.5: Neexistuje nic, co můžeme udělat, abychom zastavili zneužívání.
Síla k zastavení zneužívání je v našich rukou. Tak co budeme dělat? Je to všechno o komunikaci a posílení svých dětí.

Vhodné pro sexuální maniaky je snadná oběť. Informovat dítě o tom, co je dobré a špatné je tvrdá práce, která může trvat měsíce, takže je méně pravděpodobné, že se tyto osoby zaměří na dítě, které ví, 1) která tajemství mezi dospělými a dětmi jsou špatná, 2) správné biologické názvy části jejich těla a 3) že by se nikdo dotýkat se nebo fotit jejich genitálie.

Násilníci se nebudou zaměřovat na dítě, které má silný vztah s rodiči či dobré komunikační schopnosti. Také se stoprocentně nebude zabývat dětmi, s kterými rodiče otevřeně hovoří o tom, proč není sexuální zneužívání v pořádku.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares