Jak vybrat sportovní aktivitu pro nejmenší?

Všichni dobře víme, že pohyb je pro naše tělo nejen důležitý, ale i zdravý. Vzhledem k tomu, že děti pohybové aktivity milují, je potřeba u nich tuto činnost neustále podporovat. Pokud budou zvyklé na pohyb od raného dětství, nebudou jim pak jakékoli pohybové aktivity dělat v budoucnu žádný problém.

Při výběru sportovních činností bychom měli brát zřetel na pohybový vývoj dětí. U každého jedince si jde svým vlastním tempem, které není radno uspěchat. Pro výběr sportovních aktivit hraje důležitou roli úroveň i vyspělost pohybových dovedností.

Věkové hranice pro sportovní aktivity

Rodiče často přemýšlejí nad tím, kdy u dětí s pohybovými aktivitami začít, jaká je věková hranice? Čím dříve, tím je to lepší. V současné době jsou v nabídce pohybové aktivity pro děti už od jednoho roku. Jedná se o kroužky, které spojují pohyb se zpíváním. Oblíbené jsou i opičí dráhy, které jsou uzpůsobeny věku dětí. Tyto činnosti jsou směřovány k tomu, aby si děti upevňovaly motoriku a své pohybové dovednosti a schopnosti. Další možností jsou plavecké kurzy pro nejmenší. Také plavání má blahodárný podíl na fyzickém vývoji dítěte.

U každého dítěte se, ve většině případů, již velmi brzy projeví náznaky chování, které by mohly hrát v budoucnu roli pro výběr vhodné pohybové aktivity. Některé děti milují vodu, další dávají přednost kolektivu a jiné jsou spíš samotáři.

  • Děti do tří let

U této věkové kategorie se jedná spíše o hrátky spojené s pohybem. Je dobré vybírat si takové aktivity, u kterých budou děti podobného věku a obdobných schopností.

  • Děti od tří let

Zde už můžeme vybírat aktivity s určitým zaměřením. U kluků to může být třeba gymnastika, děvčata si určitě oblíbí různé činnosti tanečního rázu. Podporují vhodné držení těla. Také můžete zkusit některé míčové aktivity.

  • Děti od čtyř let

Většina dětí tohoto věku již začíná navštěvovat mateřskou školku, kde je čeká spousta pohybu. Pokud je však chcete přihlásit ještě do nějakého kroužku individuálně, může to být atletika, fotbal, florbal, plavání, gymnastická příprava, tancování nebo třeba plavání.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares