Čaje na podporu hubnutí a eliminaci břišního tuku

Zázvor, ibišek a skořice mají jedno společné – snadno se s nimi hubne. Jejich vlastnosti jsou spojené s podporou hubnutí a také eliminací břišního tuku.

Jezte vyváženou zdravou stravu a současně k tomu si dopřejte naše výtečné čaje. Výše zmíněné ingredience vám pomohou odstranit přebytečnou tekutinu zadržovanou v těle, uspokojit chuť k jídlu a urychlit metabolismus.

Skvělou strategií je přidat do těchto čajů i špetku skořice nebo červeného pepře. Tyto složky stimulují metabolismus a snižují nahromaděný tuk.

O jaké zázračné čaje se jedná?

Zázvorový čaj s ananasem

Zázvorový čaj s ananasem zvyšuje metabolismus a organismus tak zákonitě spálí více kalorií. Vyvolává pocit sytosti a upravuje střevní funkce – je bohatý na vlákninu.

Složení:

  • 1 polovina ananasu i se stvolem
  • 1 pomerančová kůra
  • 1 lžíce mletého zázvoru

Postup:

Ananas a pomerančovou kůru vložte do 1 litru vody společně se lžící mletého zázvoru. Povařte cca 3 minuty, zakryjte a nechte 5 minut odstát. Pijte přecezené.

Tento čaj se užívá celý den mez jídly. Pro dosažení lepších výsledků dodržujte také správnou životosprávu a fyzickou aktivitu.

Zelený čaj s ostružinami

Zelený čaj s ostružinami je vhodnou kombinací na hubnutí. Snižuje chuť k jídlu, zvyšuje metabolismus a spaluje více energie a kalorií. Omezuje zadržování tekutin, jelikož má močopudné účinky.

Složení:

  • 1 čajová lžička sušených listů ostružiny
  • 1 čajová lžička sušených listů zeleného čaje

Postup:

Do šálku vložte sušené listy ostružin a zeleného čaje a přidejte 150 ml vroucí vody. Zakryjte a nechte 10 minut odstát. Tento čaj by se měl pít před větším jídlem (oběd a večeře) po dobu 2 až 3 týdnů.

Ibiškový čaj se skořicí

Čaj z ibišku je výborným prostředkem na hubnutí. Díky svému diuretickému potenciálu příznivě působí na ledviny a spaluje kalorie. Pomocí skořice rychleji strávíte jídlo.

Složení:

  • 1 lžíce sušeného ibišku
  • 1 lžíce listů přesličky
  • 1 skořicový lusk

Postup:

Do 1 litru vroucí vody přidejte sušené listy ibišku a přesličky se skořicí a nechte 10 minut odpočívat. Před pitím přeceďte. Tento čaj pijte 3 až 4 krát denně, půl hodiny před hlavními jídly.

Štítky: , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares