Elegantní a dostupné hodinky světové úrovně

I v 21. století mají hodinky na našich zápěstích své čestné místo. Leckdy už ne kvůli primárnímu účelu – tedy sledování času, ale hlavně jako módní doplněk.

Hodinky jako sběratelská záležitost je doménou spíše mužů, avšak i ženy rády vlastní více hodinek a ladí je k jednotlivým outfitům či příležitostem.

Pokud si každý rok lámete hlavu nad tím, čím obdarovat svého partnera či partnerku, hodinky jsou osobitým a originálním dárkem.

Luxusní hodinky

Každý by měl mít alespoň jedny hodinky, které se hodí ke speciálnějším událostem. Hodinky, které si vezmete na ruku, když půjdete do společnosti, na důležité jednání nebo třeba na rande.

U luxusních hodinek je kladen důraz na kvalitu materiálu a zpracování. 

Již roky se mezi nejoblíbenější značky luxusních hodinek řadí švýcarská hodinářská firma Festina. Hodinky Festina se vyrábějí už od roku 1902. V nabídce jsou dámské i pánské modely v mnoha designech a provedeních. 

Ještě delší tradici mají hodinky značky Certina. Jedná se také o švýcarskou firmu, která byla založena roku 1888. Jejich hodinky jsou známé pro svou vysokou odolnost a přesnost quartz strojků. Díky mnoha funkcím, revolučním technologiím a originálnímu designu jsou skvělým společníkem pro vyznavače aktivního životního stylu a sportovce.

Pojďme si přiblížit anatomii hodinek a materiály, které se u luxusních hodinek používají.

Strojek

Hodinové strojky se rozdělují do dvou kategorií:

  • mechanické strojky,
  • quartzové strojky.

Jádrem mechanických strojků je stočená pružina, která se rozpíná a pohání chod celého soukolí se setrvačkou, která udává takt kmitů. Mají vysokou životnost. Mechanické strojky se dále dělí podle toho, jak se natahují – ruční nátah nebo automat. Hodinky s ručním nátahem musí nositel pravidelně ručně natahovat. U automatických hodinek je strojek poháněn běžným pohybem ruky během dne, bez nutnosti natahování.

O pohon quartzových strojků se stará baterie. Přesnost hodinek řídí krystal uvnitř strojku. Baterie vydrží v hodinkách přibližně dva roky a následně se dá u hodináře vyměnit.

Pouzdro

Pouzdro je pevnou schránkou celých hodinek, která drží pohromadě vnitřní komponenty a chrání hodinky před vnějšími vlivy. Nejčastěji se setkáte s kulatým nebo hranatým pouzdrem. Co se týká materiálů, mezi ty nejčastější patří ušlechtilá ocel nebo titan.

Řemínek

Řemínky luxusních hodinek bývají většinou z ocele nebo kůže. Můžete se také setkat s řemínkem z kaučuku, ale u luxusních hodinek je to spíše vzácností.

Sklíčko

Sklíčka hodinek jsou z minerálního skla nebo ze safíru. Minerální sklíčka jsou pevná a odolná vůči prasknutí. Safírová sklíčka jsou křehčí, ale výborně odolávají poškrábání.

Nejdražší hodinky na světě

Nejdražší hodinky se vydražily v přepočtu za tři čtvrtě miliardy korun. Stalo se tak v rámci charitativní aukce, kde se dražily jedinečné kousky od nejlepších hodinářských firem na světě. Jednalo se o unikátní model hodinek Patek Philippe Grandmaster Chime Ref. 6300A.

Sporttestery a chytré hodinky

Poslední roky se ve světě hodinek točí hlavně okolo sporttesterů a chytrých hodinek (smart watch). Lze jen těžko srovnávat, jestli jsou lepší klasické hodinky nebo ty chytré, každé z nich jsou jiné, každé nich mají jiné funkce.

Hodně značek luxusních hodinek si hledá k chytrým hodinkám cestu, některé je začaly i vyrábět.

Sporttester vs. chytré hodinky

Možná si říkáte, že tyto dva pojmy značí jednu a tu samou věc, ale nemusí tomu tak být. Sporttester je primárně určený k sledování a měření sportovních aktivit. Chytré hodinky tyto funkce většinou mají také, ale navíc je můžete propojit s telefonem a získávat tak notifikace o příchozích zprávách, hovorech apod.

Funkce chytrých hodinek

Každý model chytrých hodinek může mít odlišné funkce, ale mezi ty nejběžnější patří:

  • krokoměr,
  • sledování sportovní aktivity,
  • měření tepu,
  • budík a stopky,
  • GPS,
  • notifikace z telefonu,
  • ovládání hudby,
  • bezkontaktní platby.

U dražších modelů se můžete setkat s pokročilejšími funkcemi jako např. měření hodnoty VO2Max.

TIP PRO RODIČE: Věděli jste, že se dají pomocí hodinek hlídat děti? Jedná se o chytré hodinky, které v sobě mají čip pro GPS a WiFi lokaci a umožňují sledování a určení polohy dítěte.

Design

Díky vysoké poptávce po sporttesterech a chytrých hodinkách se již nemusíte bát, že budete na ruce nosit nevzhledné mohutné hodinky. Na výběr je nespočet různých designů, materiálů a provedení. Většina hodinek má vyměnitelné řemínky, takže jste schopni během chvilky z hodinek sportovních udělat hodinky elegantní.

Oblíbené značky

Pokud chcete, aby všechny funkce chytrých hodinek fungovaly na 100 %, volte značky které se na výrobu chytrých hodinek specializují. Mezi ty nejoblíbenější patří Garmin, Suunto, Apple Watch, Samsung, Fitbit nebo Polar.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares