4 největší obavy nastávajících maminek

Pro každou ženu je období těhotenství krásným časem očekávání, ale i obdobím obav, strachů a nervozity. Je to přirozené – stát se matkou není hračka. Ale není třeba stresovat se zbytečně, koneckonců zvládly to miliony žen před vámi, tak proč ne vy?

1. Co když se miminko narodí předčasně?

V dnešní době už není předčasný porod takovým strašákem jako kdysi. Většina dětí narozená po 26. týdnu těhotenství přežije a nenese si do života žádné výrazné trvalé následky.

2. Jak zvládnu porodní bolesti?

Strach z bolesti je naprosto přirozený. Pokud víte, že i bolestivá menstruace vyřadí z provozu, zjistěte si co nejvíce možných cestách, jak si od bolesti ulevit. Důležitá je především psychická příprava a jistota, že vedle sebe budete mít při porodu člověka, který vám pomůže naučené rady aplikovat v praxi.

3. Co když se mi narodí postižené dítě?

Ano, i to se může stát. I přesto, že výsledky předporodních vyšetření žádný problém nenaznačovaly. Pro vás, vašeho partnera i celou rodinu je tato situace silnou zatěžkávací zkouškou, na kterou se nelze dopředu připravit. Nemá ale cenu znepokojovat se dopředu. Až tato situace nastane, pak ji budete řešit.

4. Podaří se mi shodit poporodní kila?

Porod vaše tělo změní, ale s trochou vytrvalosti a usilovné práce se dá za pár měsíců opět dostat do formy. Pokud jste zvyklá cvičit a jíst zdravě, nebude pro vás návrat do “starých džínů” žádný problém.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares