Vyplatí se provádět peeling doma nebo raději využít profi služeb?

Profi peeling se také označuje jako „chemický“ peeling. Obsahuje látky, které mohou být přírodní, ale jen z části. Jsou tu přidány další složky, jenž jsou určeny k regeneraci povrchu pokožky.

V podstatě mají za úkol vytvořit rovnoměrnou strukturu pleti, aby se staré kožní buňky odloučily a výsledkem zůstal jen bezchybný vzhled pokožky.

Úloha peelingu:

  • hydratuje a vyživuje
  • omlazuje a retexturuje pokožku
  • řeší řadu kožních problémů včetně akné, vrásek, hyperpigmentaci
  • pomáhá chránit před poškozením pokožky sluncem
  • dodá pleti lesk místo matu a také záři

Budete sama překvapená, že vám v salonu nabídnou hned několik verzí těchto peelingů. Nejedná se o žádný univerzální recept, je jich spoustu. Dělí se z hlediska koncentrace a specificky použitého činidla (aktivní složka).

Rozdíl mezi profi a domácím peelingem

Profesionální chemické peelingy obsahují tyto sloučeniny: kyselina glykolová, kyselina salicylová a kyselina alfa hydroxylová.

Domácí peeling je méně účinný a může ovlivnit pouze nejpovrchnější strukturu pokožky.

Tyto peelingy jsou vhodné pro obecnou péči o pleť nebo pro běžné kožní potíže.

Volně prodejné peelingy poskytují minimální výsledky

Naproti tomu profesionálně vyrobené peelingy jsou mnohem účinnější. Zaměřují se na hlubší vrstvu pokožky a tedy i do hloubky. Poradí si i s vráskami a dalšími potížemi.

Profesionální peeling vlastní okamžité účinky spojené s revitalizací pokožky. Výsledky jsou většinou vidět již po první proceduře. Odborníci na péči o pleť mohou upravit složení tak, aby řešili konkrétní kožní problémy.

Výběr nesprávného peelingu by mohl omezit jeho účinnost nebo podráždit vaší pokožku. Profesionál má zkušenosti a ví, co vaše pleť potřebuje. Také odhadne, jak bude pleť reagovat.

Profesionální peeling je obecně dražší, ale má to své opodstatnění.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares