Stresu vstup zakázán aneb jak prožít klidné těhotenství

Těhotenství je především typické tím, že ženy prochází velkými hormonálními změnami, které vedou k častým změnám nálad a celkové psychické zátěži. Není tedy divu, že kromě emocí hraje u moha maminek velkou úlohu i stres a nejistota z blížících se povinností v roli matky. Je naprosto v pořádku být trochu nervózní, ale stresu jako takovému je potřeba se za každou cenu vyhnout. Neprospívá vám ani dítěti.

Soustřeďte se na přítomný okamžik

Užívejte si každou volnou chvíli. Je těžké nebýt pořád v očekávání – přeci jen těch 9 měsíců stále jen vyhlížíme, kdy už se miminko konečně narodí. Pravdou ale je, že období těhotenství je krásné samo o sobě a je potřeba si jej náležitě užít. Postupně budujte vztah se svým miminkem, připravujte se na roli maminky a žijte přítomným okamžikem.

Dýchejte

Jak je známo – hluboké nádechy a výdechy jsou uklidňující. Proto tedy věnujte pozornost správné technice dýchání a kdykoliv máte možnost a jste na čerstvém vzduchu, čerpejte energii a uklidnění. Přísun kyslíku zlepšuje prokrvení a uvolňuje napjaté svaly. Pomoci vám mohou i hodiny jógy, které se na správné dýchání hodně zaměřují.

Zůstaňte v pohybu

Pravidelné cvičení je k udržení dobré psychické kondice nezbytné. Pokud se cítíte unavená, nepřeceňujte své síly, ale pomalou procházku v parku zvládnete vždycky. Pusťte si uklidňující hudbu nebo jen poslouchejte ptáky a na chvíli vypustě starosti běžného života. Pokud si troufáte, určitě neuděláte krok vedle s hodinami pilates nebo lehkým během – vždy ale dle vašeho zdravotního stavu a doporučení lékaře.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares