3 věci, které poznáte teprve jako matka

Mateřství je především krásným posláním, které bychom za nic na světě nevyměnily. Ale každá věc má i své stinné stránky a některým životním lekcím se naučíme skutečně až jako mámy.

Všechno je to o plenkách

Vaše miminko je samozřejmě krásné, heboučké, doslova k sežrání… ale jen do chvíle, než má plnou plenku. První věc, kterou se jako novopečená matka naučíte velmi rychle je, že všechen ten rozruch kolem toho, kdo dítě přebalí, skutečně není náhoda. Nikdo jednoduše není úplně stavěný na to, aby s radostí měnil zapáchající, nevábný a pořádně nasáklý balíček za novou plenku. I když se jedná o vaše dítě, připravte se, že tuhle činnost rozhodně nikdy milovat nebudete. A to ani nemluvíme o nejrůznějších nehodách, které se čas od času přihodí.

Manikúra pro pokročilé

Už jste se někdy zkoušeli přiblížit s nůžkami k těm malým tlusťoučkým prstíkům ve snaze zbavit je nechtěných nehtíků? Pokud ne, tak teprve jako máma poznáte, zač je toho loket. Skutečnost je taková, že se jedná o “vyšší manikérskou”. Miminko samozřejmě ručku neudrží ani vteřinu v klidu, nehtíky jsou tak malé, že je na ně sotva vidět a vy se navíc děsíte momentu, kdy se úplně netrefíte a ten roztomilý prstík rozstřihnete.

Každý večer šampiónem

Brzy se přesvědčíte, že každý večer, kdy se vám podaří vaše miminko vykoupat, nakrmit, uspat a ještě mít chvíli času pro sebe je doslova rekordem. A přitom vlastně stále nemáte vyhráno, čeká vás noc, kdy budete každou chvíli vstávat k plačícímu děťátku a někdy potrvá celé hodiny než se vám podaří ho znovu ukonejšit k spánku.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares