Sněhová nadílka je tu: vyrazte celá rodina na běžky

I běžky jsou aktivitou, která je teď v zimě v kurzu. Výhodou je, že spálíte nějaké tuky navíc a budete se cítit dobře. Během sportu se vyplavují endorfiny a celá rodina budete na jedné vlně se stejně dobrou náladou. Mimo to, zlepšíte kondici a posílíte zdraví.

Zvláště kladný vliv mají běžky na kardiovaskulární systém a pohybový aparát. Při běžkách protáhnete celé tělo, což ocení zejména lidé, kteří mají sedavé zaměstnání.

Možná na běžky nevzpomínáte úplně s nadšením z lyžařského výcviku, ale moderní doba pokročila a i při tomto sportu, můžete vypadat stylově..nenechte se odradit svými předsudky! Upravené stopy jsou základ a je bezvadné, že jim dnešní doba přeje jejich rozšíření.

Výbava na běžky

Tak samozřejmě jsou to lyže, které budete nutně shánět, ale také kvalitní boty. Lyže jsou v nabídce dvojího typu, jedny na „klasiku“ a druhé na skate – bruslení. Trendem se staly tzv. skinové lyže s mohérovými pásy splňující úlohu stoupacího vosku. Předpokladem správného odrážení jsou hůlky. Na trhu máte možnost výběru z karbonu nebo hliníku.

Venku je poměrně chladno a nemusí vám být zima jen od nohou, vsaďte na funkční termo prádlo a dobrou čepici. Pokud možno, oblečení na sebe vrstvěte. Nemusíte si zrovna představovat cibuli, ale je to podobné. Taktéž je na místě mít s sebou zdroj tekutin, nejlépe termosku s čajem.

Novinka lyží, které lze použít i bez sněhu

Slyšeli jste někdy o lyžích na kolečkách? Nazývají se kolce a je k nim ovšem potřeba jezdit na in-line trasách. Lidé se jim věnují zejména rekreačně, je to oddych. Není však výjimkou, že kolce používají i světoví sportovci k tréninku.

Nepřeceňte však na začátku své síly a nevolte terén, který nezvládnete. Nejprve okuste silnici, cyklostezku nebo parkoviště s rovnoměrným asfaltem, věřte tomu, že pád dost bolí. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares