Udělejte si doma pohodu s vanilkovým esenciálním olejem vlastní výroby!

Toužíte si vyrobit olej s vůní vanilky? Brzy se dozvíte, jak na něj. Nicméně je potřeba podotknout, že neexistuje žádný skutečný esenciální olej z vanilky.

Jedná se spíše o polotuhou pryskyřici, která se extrahuje z vanilkových bobů pomocí rozpouštědla. I když se tváří jako éterický olej, najdete tu malé kousky pryskyřice, čistý olej z vanilky zkrátka a jasně není!

Ať již chcete vyprodukovat peeling, mýdlo, pleťovou vodu nebo krém s charakteristickou vůní, dá se vyrobit vlastní nosný olej. Chce to jen trochu trpělivosti a cviku.

Samotné vanilkové boby se sice neshánějí lehko a nachází se např. na Madagaskaru, ale vanilkový olej se může vyrobit i ze sladkých mandlí.

Jak si jej vyhotovit?

K přípravě oleje je potřeba čistou sterilizovanou nádobu do které přidáte 30 gramů nosného oleje. Základ může tvořit olej ze sladkých mandlí, jojoba nebo frakcionovaný kokos.

Pokračujte dále tím, že si připravíte vanilku. Vanilkový lusk rozkrojte napůl a seškrábejte z nich vnitřek. V této fázi lze do oleje umístit také i ostatní části vanilky.

Sklenici zavřete víčkem, poté ji protřepejte nebo krouživým pohybem zkontrolujte, zda jsou všechny vanilkové lusky zalité olejem.

Nechte na kamnech na nízký stupeň ohřevu 4 hodiny a tento proces denně opakujte po dobu 4 dnů.

Následně nádobu umístěte na slunnou část parapetu a nechte působit 4-6 týdnů. Potom olej přeceďte přes jemný filtr nebo gázu.

Tento olej úžasně voní! Vůně je lehká a velmi podobná čisté vanilce.

„Vanilkový olej“ je jeden z nejlepších olejíčků

Nevěříte? Můžete jej využít do mnoha kosmetických produktů od mýdel až po peelingy a aromaterapii.

Vanilka je krásná vůně, která vás jistě chytne u srdce. V těchto pochmurných dnech ideální možností, jak se uvolnit. Působí jako relaxans, který vás perfektně naladí na tu správnou notu.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares