3 věci, které doktoři hledají v moči během těhotenství

Přemýšleli jste někdy, proč potřebujete pravidelné testy moči během celého těhotenství? Váš poskytovatel zdravotní péče hledá tyto tři věci.
Ačkoli může být nepříjemné poskytovat vzorek moči při každé prenatální kontrole, má to dobrý důvod. Testy moči jsou důležitou součástí vašeho prenatální rutiny, protože vaše moč odhaluje mnoho informací o vašem zdraví, jak uvádí Americká asociace pro těhotenství.

Co hledají vaši poskytovatelé zdravotní péče?

1. Protein
“Během těhotenství by protein neměl být nikdy přítomen ve vašem moči,” říká Cavim Knightová, asistentka v praxi v Johannesburgu. “Vyšší hladiny bílkovin by mohly znamenat problém, jako je bakteriální infekce nebo infekce močových cest (UTI), infekce močového měchýře nebo infekce ledvin,” vysvětluje.

I když jsou UTI v těhotenství poměrně časté, kvůli hormonálním změnám a změnám pH v těle, jsou stále ještě něčím, co poskytovatelé zdravotní péče berou docela vážně, říká Cavim. Je to proto, že pokud by to nebylo léčeno, mohlo by se UTI vyvinout na infekci ledvin, kterou je mnohem těžší léčit a mohla by vyvolat předčasný porod. Proto je nejlepší testovat moč při každé prenatální kontrole a zajistit, abyste během celého těhotenství pila dostatečné množství vody a brusinkového džusu, tvrdí.

2. Ketony

              Vysoká hladina ketonů v moči je další červená vlajka v těhotenství. Jak uvádí Americká asociace pro těhotenství, “Ketony se vyskytují, když vaše tělo rozbíjí tuky namísto sacharidů na energii.” To může to vést k závratím a dehydrataci. Vysoká hladina ketonů může naznačovat, že nedostáváte dostatek jídla nebo tekutin do těla a že budete potřebovat více svačinek a lehkých jídel pravidelně po celý den, říká Cavim. Dobrou zprávou je, že to není vážná komplikace a je poměrně snadno léčitelná. Váš poskytovatel zdravotní péče vám poradí, kolik potravin a tekutin potřebujete k řešení problému.

3. Cukry             
Příliš mnoho cukru v moči může být známkou gestačního diabetu (dočasný stav, kdy tělo nevytváří dostatek inzulínu k tomu, aby reguloval hladinu cukru v krvi), což je třeba pečlivě sledovat, říká Cavim. “Existuje mylná představa, že těm, kteří mají problém s váhou, nebo těm, kteří jí příliš mnoho cukru ve formě koláčů a sladkostí, hrozí gestační cukrovka, ale to není pravda,” říká. Tato forma diabetu má silnou genetickou vazbu, takže pokud máte rodinnou anamnézu stavu nebo problémy s předchozím těhotenstvím, máte větší riziko, vysvětluje. V takovém případě je důležité pravidelně testovat moč, protože příliš mnoho cukru je často prvním varovným signálem onemocnění, které bude nutné zvládnout během celého těhotenství.

Zdroj: livingandloving.com

Štítky: , , , , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares