Jak na první příkrmy u miminka

Přibližně mezi čtvrtým a šestým měsícem přichází životní milník každého miminka jídlo! Normální jídlo, samozřejmě konzistnčně upravené pro miminka. Odborníci doporučují s příkrmy začít ve 4. měsící, když je dítě na umělé stravě, a v 6. měsící, pokud je kojené. Ovšem je třeba brát v potaz vývin a spokojenost miminka. Věk je pouze orientační a není třeba ho dodržovat přesně na den.

Kdy je ten správný čas začít s příkrmy?

Některá miminka mohou být dokonale spokojená s delším čekáním, zatímco jiná mohou být připravena začít ochutnávat. Nejlepší způsob, jak zjistit, zda je vaše dítě připraveno, je hledat známky připravenosti k jídlu, například:

  • Mohou sedět vzpřímeně a zvednou hlavu.
  • Jsou zvědaví, dívají se na všechno kolem sebe – zejména na to, co jíte!
  • Sledují vaši vidličku hlavou a mohou otevřít ústa, aby se pokusili kousnout.
  • Ztratili reflex tahu jazyka, který jim automaticky vytlačuje jídlo z úst.
  • Zdá se, že mají hlad i po celodenní porci mléka.

Pokud se vaše dítě ještě nezdá připravené k jídlu, je to v pořádku. Pamatujte, že tento milník není třeba uspěchat. Ve skutečnosti je obvykle lepší počkat, než začít brzy (odborníci říkají, že byste neměli začínat s pevnými přípravky dříve než za 4 měsíce). Většina miminek je připravena začít s příkrmem mezi 5. a 6. měsícem.

Jak začít s příkrmy?

Až budete připraveni zavést pevné příkrmy, přemýšlejte o pevném jídle jako o „bonusovém“ jídle, protože většina jejich kalorií a živin bude stále pocházet z mateřského mléka nebo umělé výživy. Dejte svému dítěti prso nebo láhev jako první věc ráno, před jídlem nebo po jídle a před spaním. Na začátku budete muset experimentovat, abyste zjistili, co pro vaše dítě funguje nejlépe. Pokud jsou velcí pijáci – řekněme, pokud by před jídlem vypili celou láhev, pokud to půjde – nakrmte je nejprve jídlem a poté lahví. Pokud jsou mírní pijáci, zkuste opak.

Štítky:

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares