S tímto irským likérem dostanou Vánoce ten správný nádech – recept zde

Máte na Vánoce chuť hřešit? Pak vás jistě osloví tento likér bohaté textury a perfektní chuti! V základu smetanový a v konečném důsledku velmi jemný. Chtěli byste prozradit recept?

Mimochodem ho můžete dát někomu i jako dárek. Tak pojďme na to, ať se dozvíte, co v sobě ukrývá za ingredience.

Slazené kondenzované mléko je sice velice hutné a sladké, ale máme tu další věci, které jej naředí.

Máte-li čas, můžete si vyrobit i sami. Jenže je to všechno o čase, strávíte u sporáku mnohem déle, což je někdy s dětmi utrpení. Mléko se totiž musí řádně zredukovat. Tak je asi lepší, koupit ho rovnou.

Recept na domácí irský likér:

  • 2 šálky husté smetany
  • ¾ lžičky kakaového prášku
  • 1 šálek irské whisky
  • ¾ lžičky hrubě namleté kávy
  • ½ šálku medu
  • ¾ lžičky čistého vanilkového extraktu

Postup:

V hrnci se širokým dnem smíchejte smetanu s kávou, kakaovým práškem a vanilkou. Smetanu zahřejte na středním plameni, dokud se nezačne vařit.

Podle potřeby snižte teplotu, aby smetana udržela stejnou teplotu po dobu 20 minut za častého míchání. Barva krému ztmavne, když propojí s kávou a čokoládou.

Po 20 minutách smetanu stáhněte z ohně a přeceďte přes jemné sítko vyložené několika vrstvami tenké tkaniny, aby se zachytila všechna kávová zrníčka. Do scezené tekutiny vmíchejte med. Poté irskou whisky.

Občas zamíchejte, jak chladne. Po vychladnutí přendejte do uzavřené nádoby. Uchovávejte v lednici, dokud nebude připraveno k použití.

Spotřebujte do dvou měsíců. Když se tak nestane, můžete zamrazit a máte rázem novou pochoutku, tedy zmrzlinu.

K Vánocům se likéry hodí

Jsou plné chuti, zajímavé a staly se tradicí. Můžete si jich připravit i řadu dalších, nikdo neodolá domácímu vaječnému koňaku. Jen je potřeba mít raději i svá domácí vajíčka od slepiček. Řada koňaků se nepřivádí k varu.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares