Každá žena potřebuje čas jen pro sebe. Jak ho efektivně využít?

Nežijeme v lehké době a ačkoli spousta z nás má spokojený a šťastný život, občas nás stres dožene a my potřebujeme vypnout. Udělat si jen chvilku pro sebe se možná zdá neuskutečnitelné, některým ženám dokonce zbytečné, ovšem nejsme jen matky a partnerky na plný úvazek.

Bylo již několikrát prokázáno, že chvilka klidu a odloučení od rodiny ženám prospívá. Jak si užívat chvíle, které máme jen pro sebe?

Najděte pět věcí, které vám dělají radost

Chápeme, že největší radostí jsou pro vás děti, ovšem nyní najděte pět věcí, které vás činí šťastnými v určitý moment. Máte chuť naložit se do vany plné příjemné vůně a bublin? Udělejte to! Chcete začít běhat? Začněte! Udělejte každý den jednu věc ze svého seznamu.

Odložte telefon

Chápeme, že skupiny pro maminky na sociálních sítích jsou plné „užitečných“ rad a rády si přečtete, že v tom nejste sami. Zapomeňte na chvíli na prdíky, první zoubky, plenky a napište kamarádce, kterou jste kvůli mateřství dlouho neviděla. Sejděte se na kávu nebo víno.

Dejte partnerovi a dětem prostor pro sebe

Trávíme spolu mnoho času a pro někoho může být neustála přítomnost dusivá. Najděte aktivity, které můžete dělat o samotě, a povzbuzujte ostatní doma, aby udělali totéž.

Propojte se s přírodou

Vnímejte teplo slunce na tváři. Poslouchejte ptáky, sledujte jejich pohyb. Vnímejte vůni čerstvě posečené trávy a zjistěte, zda to ve vás vyvolá pozitivní vzpomínku. „Vypněte“ mozek a nasávejte energii, kterou příroda poskytuje.

Vzpomeňte si, co vám dělalo radost, když jste byly malé

Možná jste zapomněli, jak zábavné může být dělat aktivity z dětství nebo dospívání. Projeďte se na kole, malujte nebo vybarvujte, hrajte na nástroj, zapište si příběh nebo báseň nebo zavřete oči a jednoduše sněte.

Zařaďte ke svým rituálům pravidelný pohyb

Ať už jde o návrat do pravidelného cvičebního programu, procvičování hlubokého dýchání nebo procházky venku, hýbejte se!

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares