Je mandlová mouka zdravá? Co tvrdí odborníci na výživu?

Pokud hledáte univerzální mouku, vyměňte jí za mandlovou, která je bez lepku a obsahuje méně kalorií a sacharidů. Teď před Vánocemi se vám tento tip bude jistě hodit, milé kuchařinky.

Je spoustu jiných alternativních mouk, ale v poslední době je vycházející hvězdou mandlová mouka. Má příjemnou chuť a v konečném výsledku podporuje i zdravější životní styl. Hodí se na vaření i pečení, zkuste dorty, moučníky, dezerty a zvláště poté makronky.

Mandlová mouka má mnoho výhod, takže jí můžete bezstarostně začlenit do vašeho každodenního života. Vyrábí se procesem blanšírování. Mandle se spaří ve vroucí vodě, aby se odstranily slupky a poté se rozemelou a prosejí na jemný prášek. Je trošku více tučná, než univerzální mouka, ale to ničemu nevadí. Novinkou na trhu je i kokosová mouka, ale většina uživatelů se shoduje na jejím těžším zpracování.

Obsahuje antioxidanty

Součástí mandlové mouky je zejména vitamín E, který je silným antioxidantem a pomáhá chránit buňky před množením volných radikálů. Je navíc nezbytný pro imunitní systém. Funguje jako prostředek v boji proti infekci a chrání zrak. Je také dobrou volbou pro lidi s cukrovkou. Je zde prokázán pozitivní vliv na hladinu glukózy v krvi a tělesnou hmotnost. Mandle jsou bohatým zdrojem bílkovin a nenasycených mastných kyselin. Mimo to jsou tu ještě minerály jako fosfor, vápník, zinek a hořčík.

Vláknina je prospěšný potenciál

Vlastní slušné množství vlákniny (3 g na 1/4 šálku). Snižuje celkovou hladinu cholesterolu v krvi.Studie ukázaly, že potraviny s vysokým obsahem vlákniny, mohou mít další přínosy pro zdraví srdce, jako je snížení krevního tlaku a zánětu. Rozpustná vláknina udržuje pocit nasycenosti a vy tak nemáte brzo hlad. Reguluje hladinu glukózy v krvi a udržuje zdravou funkci střev.

Mandlová mouka má mnoho pozitivních zdravotních benefitů. To vám umožní užívat si své oblíbené pochoutky, zvláště poté, jestliže máte problémy s nesnášenlivostí lepku nebo cukrovkou.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares