9 věcí, které je důležité naučit vaši dceru, aby pochopila změny svého těla

Jakmile se u vaší dcery začíná projevovat puberta, můžete si všimnout, že si začne průběžných změn v jejím těle všímat a začne být zvědavá. To je v pořádku. Povzbuďte ji, klaďte otázky nebo zahajte konverzaci přímo vy, abyste zjistili, co a kolik ví.

Promluva vaší dcerou o jejím těle by měla být otevřená a upřímná. Rozhovor nemusí být jen mezi ženami; tatínci a ostatní mužští ošetřovatelé mohou být také zodpovědní a důvěryhodní.

Je přirozené, že se cítíte nepohodlně či trapně pokud mluvíte s vaší dcerou o jejím těle. Ale ona nedostane odpovědi na její otázky jen tak někdě, takže je to jen na vás, aby se ujistila, že informace odpovídají skutečnosti a jsou úplné. Chytněte se příležitosti, které pomáhají vaše dceři pochopit perspektivu a hodnoty své rodiny, a tak se může utvářet své vlastní.

“Mnozí rodiče se cítí nepříjemně, protože nevědí, kde začít, a jak řešit citlivá témata,” říká Dr. Unger.

Abychom vám pomohli se cítit jistější při mluvení s vaší dcerou, vystavujeme zde seznam devíti věcí, které byste ji měli naučit o jejím těle:

1. Orgány se mění na různé tvary a velikosti
Spíše než mluvit o fyzickém vzhled a hmotnosti vaší dcery, zaměřte se na její zdraví. Bude mít dost kritických a nerealistických postojů na vnímání vlastního těla z médií. Je zapotřebí ji povzbuzovat a podporovat například tím, že jí poskytnete pozitivní zpětnou vazbu na věci, které nemají nic společného s jejím tělem.

2. Buďte aktivní a zkoušejte nové věci
Ale nenuťte svou dceru něco dělat, nebo aby dělala cokoliv. Tělo je skvělý pro mnoho věcí: smích, sportovní hry, tanec, myšlení, učení a další. Spíše než aby se soustředila na její hmotnosti, povzbuzujte svou dceru, aby byla aktivní, protože v tom co ji baví, se bude cítit skvěle.

3. Dávejte pozor na ni, od hlavy a mozku až k patě
“Přijmout zdravé stravovací návyky, být aktivní, a získat dostatek spánku,” říká Dr. Unger. “Povzbuzujte svou dceru , aby jedla alespoň tři pravidelná jídla a dvě zdravé svačiny, ovoce a zeleninu denně, a omezit sladké nápoje.” Osobní hygiena a bezpečnost je důležitá také.

4. Jak to funguje?
“Tělo je krásné, ale někdy také zapáchá,” říká Missy Lavender, zakladatel a výkonný ředitel nadace zdraví žen. Jak se stát královnou vaší pánevní oblasti.

“Poučte svou dceru o různých částích těla, jako je pochva, pánevní oblast a oblast močového měchýře, to jí pomůže se cítit pohodlně a sebejistě. Může to být obecné a abstraktní v tomto věku, ale stačí pouze anatomicky správné podmínky, aby nedošlo k záměně.

5. Změna a puberta
Chcete-li připravit dceru na to, co očekávat, dříve, než se něco na jejím těle změní. “Pomáháme mladým dívkám, vývojově vhodným způsobem chápat předvídatelné změny jejich těla ” říká Dr. Unger. Zejména menstruace je důležité zdravotní téma pro vaši dceru. “Porozumění tomu, čím její tělo prochází, pomůže vaší dceři cítit se méně trapně, nebo se stydět,” říká Lavender.

6. Sex a sexualita
Učit svou dceru, jak respektovat sebe a své tělo, a mluvit o sexu, jako o milujícím, zdravém vztahu.
“Děti se učí o sexu od samého začátku, jen sledoval lidi kolem nich,” říká Lavender. “Spíše než se zaměřit na sexuálním akt, můžete položit základy pro zdravý postoj k jejímu tělu a důležitosti jejich sdílení s někým, kdo se stará a respektuje ji, když už bude starší.”

7. Ochrana osobních údajů osobně a on-line
I když byste měli respektovat soukromí vaší dcery, měli byste si být vědomi toho, co se děje s ní, fyzicky i společensky. Učte ji, o sociální odpovědnosti médií, že je něco umístěno na internet, včetně obrázků a informací o sobě, a to něco je k dispozici pro každého, a ten každý to může kdykoliv vidět. Přidejte se k ní, zatímco ona je na sociálních médiích, takže víte, co se tam děje.

8. Pečovat a chránit
“Učte své dcery, jak dostat pomoc od dospělých, kterým důvěřují, pokud se domnívají, že je pro ně něco nebezpečné nebo nepříjemné,” říká Dr. Unger. “Například, měli by vědět, komu a jak říct, že jsou šikanováni.

9. Respektovat ostatní a být laskavý člověk
Stejným způsobem chcete, aby vaše dcera byla pozitivní, co se týče vnímání vlastního těla, naučit ji vidět vnitřní krásu a přijmout jedinečnost druhých. “To je zlaté pravidlo,” říká Dr. Unger. “V podstatě pomožte vaší dceři pochopit, že je důležité chovat se k ostatním tak, jak ona chce, aby se k ní chovali jiní.”

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares