Co cítí děti mezi 6-8 rokem?

Dovršení 6 let je u dítěte velkým životním milníkem. Většinu z nich čeká povinná školní docházka. V tomto věku dosahují děti takových výsledků, že jim umožňují začít se vzděláváním. Dokáží se více osamostnatnit, vytvářet pevná přátelství, ale také být záludní.

Hra a učení

V tomto věku děti často rozehrávají nápady, se kterými se setkaly ve škole nebo v médiích. Můžete se například přistihnout, že podáváte večeři potápěči, rockové hvězdě – nebo možná dokonce předsedovi vlády!

Protože vaše dítě lépe ovládá své vlastní chování a emoce, vaše dítě se lépe vyrovnává s hrami, které zahrnují pravidla, stejně jako s výhrami, prohrami a férovou hrou.

Vaše dítě si také užívá přátelství. Přátelství dává dětem pocit sounáležitosti a pomáhá jim učit se a procvičovat základní sociální dovednosti.

Přátelství může být také náročné, protože přátelé mohou být někdy panovační nebo výstřední. Někdy přátelé dokonce vynechají ze hry vaše dítě. Většina vztahů vašeho dítěte bude pozitivní, ale dávejte pozor na známky šikany.

Vaše dítě si také může začít více hrát s dětmi stejného pohlaví.

Pocity

Děti chtějí potěšit důležité dospělé ve svém životě, jako jsou rodiče a učitelé. Můžete si tedy všimnout, že dělat věci „správným způsobem“ se pro vaše dítě stává velmi důležitým. Na druhou stranu, někdy se vaše dítě může zdát příliš sebevědomé.

Vaše dítě se snadno dostane do rozpaků a je citlivé na názory a přesvědčení jiných lidí. Ve skutečnosti má vaše dítě hodně empatie, když jsou rodina a přátelé smutní. Ale někdy může být vaše dítě velmi sebekritické a může potřebovat vaši pomoc, aby se soustředilo na věci, které dělá dobře.

Můžete si všimnout, že vaše dítě si více uvědomuje zprávy o katastrofách a znepokojivé zprávy. Toto rostoucí povědomí může způsobit určitou úzkost a strach, takže mluvení o obtížných tématech může vašemu dítěti pomoci vše lépe chápat.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares