Fešák i přes zimu – brambořík

Podmanivý brambořík a jeho dokonalá krása vydrží i přes zimu. Má okouzlující listy a půvabné květy – to vše je schopen vystavit na odiv i u vás doma. Jelikož miluje chlad, je právě ideální doba ho mít doma. Pohled na něj vás jistě zahřeje i u srdce.

Krásná dekorace, která se zalíbí všem

Co se týče podobnosti s bramborami, je to jen kvůli hlíze. Jejich tvar je skoro stejný, ale brambořík vlastní o dost luxusnější květy. Tahle pokojovka vytvoří příjemné aranžmá. Brambořík se hodí pro romantické duše, zvláště, když sáhnete po růžové variantě. Sluší mu to v minimalistickém interiéru, ale je to jedno, vypadá dobře i na chalupě. Pro milovníky řezaných květin máme pozitivní zprávu , brambořík je možné mít i ve váze.

Chcete-li ještě jedinečnost bramboříku podtrhnout, není nic jednoduššího, než ho dát do výstavního květináče. Kýženého efektu docílíte např. třemi identickými květináči, kde usadíte tři bramboříky. Je to hezká podívaná a je takto preferovaná i u lilií. Pokud se vám nechce utrácet za drahé květináče, ukotvěte na ty vaše staré – pásy z filcu a vyzdobte podle vlastní fantazie.

Péče samotná

Správné pěstování bramboříku úzce souvisí s teplotou okolního vzduchu. Bramboříci mají raději chladnější prostředí, což už víme, ale to není vše, co tato rostlinka potřebuje. Je to také vlhkost. Když bude brambořík v místnosti přes den nad 20 stupňů Celsia, zřejmě mu zežloutnou listy a pomalu odumře. Někdy se to však hůře pozná, protože se tento jev stává přirozeným, když rostlinu chcete „uspat“. Chovají se tak zejména bramboříci venku, kde projdou těmito procesy vícekrát do roka, třeba po odkvětu.

Vidíte, že opět rostou listy? To je moment, kdy o něj nastartujte svou péči znovu. Brambořík se zalévá ve chvíli, kdy je na dotek půda suchá. Když mu dopřáváte vodu, dejte pozor, abyste ho nepřelili. Voda by se neměla dostat na stonky, ale ani na listy. Nádoba, do které cyklamen umístíte, musí mít kvalitní odtok vody, aby se zde nehromadila přílišná vlhkost.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares