Dbejte na výživovou hodnotu jídel i o svátcích, vyplatí se vám to!

Je již předem každému jasné, že Vánoce o vyváženém a zdravém stravování moc nejsou. I z toho důvodu jsme pro vás připravili top potraviny, jenž mají nejvyšší výživový potenciál pro vaše tělo.

Kapusta nemá téměř žádné kalorie

Kdo řekl, že nutně musíte mít na Vánoce obalované vepřové nebo kuřecí řízky? Kapustové karbanátky s mletým masem jsou úžasné. Receptů je plno, stačí najít ten, co vám bude vyhovovat.

Mimo jiné je můžete upéct v troubě na ghí másle. Vznikne vám daleko zdravější verze, než na oleji a pánvi.

Kapusta neobsahuje tuk a je plná vitamínů, minerálů, antioxidantů a přírodní vlákniny. Bojíte se její nahořklé chuti? Nemusíte, stačí ji do pokrmu vhodně zakomponovat. Hodí se také k dušenému masu, polévek a omáček.

Pokud se chystáte na Vánoce servírovat váš oblíbený vývar, nezapomeňte tam dát vařit kapustu! Bude daleko výživnější.

Česnek má velké množství vitamínů

Česnek je levný a dodává jedinečnou a oblíbenou chuť nejrůznějším pokrmům. Je také neuvěřitelně zdravý – má vysoký obsah vitamínů C, B1 a B6. Je tu ukryt vápník, draslík, měď, mangan a selen.

Kreveta, humr, krab, škeble

Pyšní se vysokým obsahem bílkovin, vitamínů a živin, současně i relativně nízkým obsahem tuku a kalorií. Kromě toho, že jde o jedny z nejchutnějších a bohužel často drahých potravin na světě, jsou také extrémně výživné.

Škeble jsou považovány za jeden z nejlepších zdrojů vitamínu B12, který může přímo ovlivnit naši energetickou hladinu. Ústřice mají zase vysoký podíl zinku, mědi a vitamínu D.

Losos

Ryba může být jednou z nejlepších možností, jak na Vánoce nepřibrat. Je to proto, že má nízký obsah tuku a kalorií a velmi vysoký obsah bílkovin. Z toho vyplývá jediné – budete se cítit sytí, aniž by vás tížil žaludek.

Nad ostatními rybami vyniká spoustou omega-3 mastných kyselin. Ty, jak známo, posilují mozkovou činnost a mohou dokonce zabránit vzniku některých vážných onemocnění.

Losos je také zásobárnou hořčíku, draslíku a selenu. Zkrátka a jasně minerálů, které jsou všechny velmi dobré pro vaše zdraví.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares