Jak si udržet zdraví pomocí rad našich babiček: vhodné i pro děti

Než začnete uvažovat nad léčbou antibiotiky, zkuste tyto úžasné rady našich babiček, jak se vypořádat s kašlem a nachlazením. Většina z těchto léků, však nejsou nikterak chuťově dobré a mnohdy i zapáchají. Když se dává cibule do ponožky, je to pro někoho odpuzující představa. Obstojí však řada těchto nápadů i ve 21. století? Proč ne, když fungují a jsou účinné.

Husí tuk

Byl to základ, bez kterého se babička neobešla. Je to skvělý tepelný izolátor, ale opravdu nevoní. Je dobrý na mnoho problémů, jak na opruzeniny, tak koliky, na uvolnění hlenů i bolesti v krku. Hrudník si pomažte sádlem, krásně se vám uvolní dýchací cesty. Máte „knedlík“ v krku? Mezi dvě plátýnka rozetřete pruh sádla a nastrouhaný muškátový oříšek, omotejte kolem krku a zafixujte teplým šátkem.

Na kašel – pasta z hořčičných semínek

  • Jeden díl mletých semínek
  • Dva díly pšeničné mouky
  • Voda dle potřeby

Je nutné vytvořit těstíčko, které nanesete na gázu. Přiložte na deset až patnáct minut na hrudník.

Nachlazení a chřipka

Je vaše dítě nachlazené? Budete se divit, ale pomůže i slanina. Plátek mastné slaniny vložte mezi dvě pláténka a připevněte k hrudi. Slanina udržuje hrudník v teple. Tučné maso se používalo v mnoha kulturách i k léčbě zánětu. Funguje také na třísku, slanost totiž snižuje otok kolem rány.

Obecně sůl je výborným prostředkem ke snížení bolesti. Zejména na uši je výborná sůl zahřátá na pánvi, pak dána do ponožky a příjemně teplá se pokládá na ucho. Sůl má skvělé antibakteriální vlastnosti a bakterie ve slaném prostředí prostě nemohou přežít. Stále se doporučuje jí kloktat dětem s bolestí v krku. Zázraky dělá i vnitřní prohřátí organismu pomocí slepičí polévky, otevře dýchací cesty a uklidní příznaky nachlazení. Směs tuků a koření je ideální kombinací.

Horečka

Rozkrojte syrovou cibuli na polovinu a připevněte jeden kus k chodidlu každé nohy. Kousky můžete zastrčit do ponožek. U kojenců rozmačkejte stroužek česneku a vetřete jej do chodidel. Česnek a cibule pocházejí ze skupiny rostlin, které mají vynikající protizánětlivé vlastnosti. Zdá se, že cibule vytáhne z těla horečku.

Hodně se smějte

U šťastných lidí je třikrát méně pravděpodobné, že nachladnou. Tuto zimu si tedy osvojte techniku slaniny na hruď a máte vyhráno.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares