8 věcí, které musíte udělat, abyste připravili svůj dům před narozením dítěte.

Udělejte svému domovu bezpečnostní zkoušku

           Mít doma dítě, které příjde do kuchyně a může si v pohodě otevřít skříňku s chemikáliemi se může zdát jako utopie, ale může se stát velmi lehce. Děti mohou být mobilní i přes noc a je jednodušší se připravit teď, než to udělat až ho budete mít, protože budete v době spánkové deprivace a budete rádi za každý ušetřený čas. Zamkněte veškeré nebezpečné věci používejte klidně magnetické zámky a zkrátka zabezpečte pro své dítě dům dříve než se narodí.

Připravte se na návštěvy

           Vyplatí se investovat trochu svého času na přípravu na návštěvy, které u vás mohou zůstat i přes noc, jako je vaše matka nebo nejlepší kamarádka. Tímto způsobem potom aspoň nebudete lítat po domě jak splašená, že nic nestíháte, věřte, že toho budete mít hodně.

Zreorganizujte svůj prostor

           Podívejte se do všech rohů kritickým okem a rozhodněte se co může zůstat a co zaskladnit. Například kávovar je základ,  budete ho používat často, ale co třeba ohřívač na tortilly co sotva používáte? Udělejte si doma místo tím, že odstraníte zbytečné věci, věřte, že dítě bude mít dost svých věcí, které vám zaberou spoustu místa.

Udělejte si místo v ledničce

           Vaše dítě bude mít svoji tekutou dietu, ale budete potřebovat spoustu místa na vaše mléko a výživy a samozřejmě i ty skvělé rendlíky, které vám rodina a přátele přinesou, když vás přijdou navštívit. Takže jakmile vaše lednička bude skoro prázdná, vezměte ji od vrchu dolů a odstraňte vše zbytečné nebo prošlé. Udělejte to vše i s dveřními policemi a máte hotovo.

Nechejte si nějaká čas na sterilizaci

           Jako nový rodič se najednou budete cítit obklíčení pumpičkami, láhvemi, bradavkami, kousacími hračkami a to vše musí být sterilizováno. Ale máme dobrou zprávu, nemusíte všechno převařovat, studie ukázaly, že horká voda s mýdlem zabije běžné zárodky.

Přehodnoťte svůj koš na prádlo

           Dřív než začne váš malý zázrak produkovat velké množství prádla, bylo by dobré přehodnotit jestli si nepořídit větší model koše na prádlo nebo pořídit jeden speciální jen na věci vašeho dítěte do jeho pokoje.

Perte prádlo vždy když bude čas

           Odkládání této povinnosti je věc, která se vám časem nemusí vůbec vyplatit. Vaše dítě bude mít velkou spotřebu a může se stát, že najednou nebudete stíhat prát a vězte, že bude spousta věcí, které do toho budete muset dělat navíc.

Připravte se na skvrny

           Jakmile příjde váš novorozenec, můžete si říkat, proč byste se měli obtěžovat dítě oblékat, když v jednom kuse produkuje nepořádek. Plivance, výživa, jídlo, hovínka,.. Protože je to zkrátka normální. Pořiďte si nějaký enzymatický čistič skvrn se solnými molekulami a používejte jej na látky co nejdříve. Pokud pak nemáte v plánu tyto věci prát rovnou, nastříkejte na ně sprej na odstranění skvrn a namočte je ve studené vodě, než je dáte do pračky.

Zdroj: parents.com

Štítky: ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares