4 rozhodnutí, které musíte udělat v den porodu

Jako by nestačilo, že přivedete na svět úplně nového človíčka. Ještě se musíte vypořádat se spoustou důležitých rozhodnutí a kroků, které za vás nikdo jiný neudělá. Co takhle promyslet si je dopředu a být v den porodu se už soustředit jen na vás a vaše dítě?

1. Úschova kmenových buněk – ano nebo ne?

Lékařská věda v současné době umožňuje uchování kmenových buněk z pupečníkové krve, které mohou být v budoucnosti nápomocné při řešení závažných zdravotních problémů, které vaše dítě mohou postihnout. Jedná se stále o ne úplně probádanou oblast a uchování pupečníkové krve ve speciální bance je také ne zrovna levnou záležitostí. Přesto se zkuste o této problematice informovat a případně si ještě před porodem domluvit úschovu u konkrétní banky, která vám pak poskytne všechny potřebné materiály a součinnost.

2. Budu kojit?

Všichni víme, že kojení je pro dítě to nejlepší. Někdy ale určité okolnosti nedovolují, abyste kojila, a proto je důležité se o tomto včas pobavit s lékařem i vaším partnerem a společně nalézt nejlepší cestu pro vás i vaše dítě. Pamatujte, že dnes už kojení není pro dítě životně důležité – bez problémů je uspokojí i umělá strava.

3. Mám vybraného dětského lékaře?

Porodnice vám automaticky přidělí dětského lékaře dle místa vašeho bydliště. Nicméně jistě neuděláte chybu, když se budete informovat mezi svými známými, zda neznají nějakého dobrého lékaře, kterému důvěřují a který jim vždy dobře pomohl. Musíte totiž najít člověka, kterému se nebudete bát svěřit svého drobečka a budete mít jistotu, že se na jeho instrukce dá spolehnout.

4. Jaké dostane jméno?

Jistě to není věc, nad kterou poprvé přemýšlíte na porodním sále. Přesto si každopádně připravte variantu pro chlapce i dívku (ne vždy je ultrazvuk v určování pohlaví stoprocentní) a také se s partnerem dohodněte, jaké vaše dítě ponese příjemní. Dohadovat se o těchto otázkách při porodu skutečně není ideální.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares