Zbylo vám koření z Vánoc? Zužitkujte ho ke svému prospěchu

Po Vánocích nám jistě zbylo nějaké koření, tak proč ho nevyužít na nějaké kosmetické úpravy, co vy na to? Mandlí a cukroví jste přejedení, tak šup s nimi do našich zkrášlovacích receptů. V tomto článku se dozvíte, jak si vyrobit přírodní peeling z mandlí, jak se zázvorem posílit imunitu a mnoho dalšího. Začtěte se do článku, který vás naučí být krásnou..

Mandlový peeling na pleť

Mandle jsou výborné, nejen jako pochoutka na zobání k televizi, ale i jako ingredience na výrobu pleťové masky. Obsahují vysoký podíl prospěšných olejů a vitamínů, např. A, B1, B2, B6 a E. Díky těmto vitamínům vyživíte suchou kůži, zjemníte póry a předejdete tvorbě vrásek.

Budete potřebovat:

dvě lžíce jogurtu

dvě lžíce mletých mandlí

trochu medu

Pastu naneste na obličej, nechte zaschnout a po pár minutách opláchněte vodou. Potom pleť ošetřete obvyklým způsobem.

Zázvor – váš elixír mládí

Tento žlutý kořen je velice populární ve vánočním cukroví, např. sušenky se bez něj neobejdou. Obsahuje velké množství gingerolů, podílí se na látkové výměně a chrání buňky před volnými radikály. Je výborným zahřívacím prostředkem, když přijdete třeba z venku.

Náš tip: Nakrájejte si kořen zázvoru (cca 5 cm) na malé kousíčky a nechte je 10 minut vyluhovat v jednom litru horké vody. Potom si tuto tekutinu nalijte do vody ve vaně a dopřejte si koupel.

Hřebíček – posilovač imunity

Domácí perník a svařené víno – tam je nepostradatelnou součástí! Je skvělý antioxidant se silným protizánětlivým účinkem. Zbavuje organismus přebytečné vody a tím pádem vlastní i zeštíhlující účinek. Nejlépe se jeho chuť a vůně rozvine v čaji. Stačí ho přidat k vašemu oblíbenému čaji a do šálku přidat dva až tři hřebíčky.

Skořice – povzbuzuje všechny smysly

Mimo toho, že je výborná na všechny sladké pokrmy, hodí se i jako přírodní lék. Věděli jste o tom, že dokáže zahřát organismus, působí antibakteriálně a tlumí bolest? Využijte sílu olejů, které jsou vzpruhou pro vaše tělo po koupeli. Smíchejte čtyři lžíce sezamového nebo mandlového oleje se čtyřmi kapkami oleje z listů skořicovníku. Vetřete do pokožky a proveďte jemnou masáž.

Štítky: , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares