Jak podpořit imunitu? Echinacea, rakytník a další tipy

Echinacea a rakytník jsou dvě silné bylinky, které skutečně podporují imunitu. Echinacea neboli třapatka nachová ničí viry, bakterie i plísně. Silně působí při fyzickém i psychickém vyčerpání organismu. Z rakytníku se využívají jeho plody, jak v čerstvém, tak sušeném stavu. Ze semen se lisuje olej. Jedná se o účinný antioxidant, který obsahuje vitamíny A, C, E, D, K a a vitamíny z řad B.

Dále je tu kyselina listová, rutin, flavonoidy, alkaloid a esenciální mastné kyseliny. Alkaloid se jmenuje hippophein a v těle dochází k přeměně na serotonin. Ten, jak známo odstraňuje deprese a podporuje dobrou náladu.

Mimo bylinek je nutné dodržovat zdravý životní styl

V praxi to znamená konzumaci ovoce a zeleniny, vyhýbat se tučnému masu, omezit bílou mouku a pít pouze vodu. Rafinovaný cukr je škodlivý, když se jí ve vyšší míře, ve střevech se díky němu množí plísně a kvasinky. Do svého dne zařaďte ještě otužování a pohyb. Tím povzbudíte imunitní systém a současně i prevenci proti nachlazení, angíně a chřipce. Pomáhají při bolestech zad, vysokém krevním tlaku, alergiích a psychice.

S otužováním je potřeba začít pozvolna, např. při sprchování. Nepřekračujte dvouminutový interval. Tělo si musí zvyknout, nesmí to pro něj být šok. Skok do rybníka byste tak akorát omarodili. Přidejte k tomu každý den půl hodinky svižné chůze.

Na posílení imunity je také dobrým pomocníkem rybí olej

Obvykle pochází z mastných ryb, jako jsou sleď, tuňák, ančovičky a makrela. Přesto se někdy vyrábí z jater jiných ryb, jako je tomu u oleje z tresčích jater. Podle Světové zdravotnické organizaci (WHO) se doporučuje jíst 1-2 porce ryb týdně. Rybí olej částečně nahradí i omega 3 mastné kyseliny. Rybí olej obsahuje také vitamín A a D. Mnozí si k němu pěstují představu jako k odporné tekutině, ale zdraví je přednější.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares