Jak vrátit rtům jejich přirozeně růžovou barvu?

I pouhý úsměv činí člověka atraktivnějším. Mnohem lépe bude také vypadat, když budou jeho rty přirozeně růžové a jemné. Příroda má své vlastní prostředky, kterými vám to splní jako mávnutím kouzelného proutku.

Zde je 5 přirozených způsobů, jak vrátit barvu a texturu rtům:

1. Zvlhčete rty (není tím však myšleno jejich olizování)

Dost lidí dělá tu chybu, že si rty olizují, když je mají suché. Funguje to ovšem přesně naopak, protože tím jsou více suché a dehydratované. Nejlepší způsob, jak zabránit vysychání rtů, je pravidelné používání balzámů na rty.

2. Peeling na rty

Možná znáte peeling na tělo, ale víte o tom, že stejně dobře lze touto technikou zachránit i vaše rty? Stačí smíchat nadrcené kostky cukru s máslem a nanést na rty. Díky nánosu této pasty se rty krásně zvlhčí a budou parádně vláčné.

3. Med

Aplikace medu přes noc rty nejen zesvětlí, ale také zjemní. Při každodenním používání můžete během několika týdnů zaznamenat obrovskou změnu. Šupinky na rtech lze odstranit pomocí měkkého kartáčku, jímž budete rty i masírovat.

4. Citronová šťáva

Citron se svým bělícím účinkem netají. Dělá s rty hotové zázraky a navrátí jim jejich narůžovělou barvičku. Rty budou vypadat mnohem šťavnatěji. Plátek citronu si můžete i jemně přitisknout na rty a přejíždět kolem úst. Citron navíc pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a rty současně i zesvětlí.

5. Řepná šťáva

Červená řepa obsahuje přírodní složku, která při aplikaci na rty, výrazně zesvětluje. Pro dosažení nejlepších výsledků nastrouhejte a vymačkejte šťávu z červené řepy a nanášejte ji na pokožku každý den.

Poslední tip: Na kousek bavlněného smotku aplikujte malé množství růžové vody a každou noc před spaním si rty otírejte. Rty budou rázem hydratované.

Nyní již víte, jak na to, abyste vrátila svým rtům růžový půvab. Červené rty se šupinkami jsou jen výsledkem mrazů a také vaší vizitkou. Tak o něj pečujte tím nejlepším způsobem – odmění se vám svým bezchybným vzhledem!

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares