Koriandr bojuje proti volným radikálům a černým tečkám

Koriandr vlastní vysoký obsah vitamínu C, který bojuje v těle proti volným radikálům. Je to stejná vlastnost, která zabraňuje oxidaci oleje produkovaného kůží. To je zase velmi užitečné při řešení černých teček.

Vitamín C posiluje produkci kolagenu. Díky tomu je koriandr užitečný na omlazení pokožky. Jeho antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti jsou účinným prostředkem proti akné.

Omlazení pleti

Koriandr se považuje za jednu z nejvyhledávanějších živin na omlazení pokožky. Jak jsme se již zmínili na začátku – vitamín C souvisí se vznikem volných radikálů, které jsou hlavní příčinou poškození pokožky (narušují tvorbu kolagenu a elastinu).

Kromě bujení rakoviny se radikály podílejí ještě na zánětlivých procesech. Na unavenou pokožku vypadající staře je geniální použít naší rýžovou masku z koriandru.

Rýžová maska z koriandru a rýže – složení:

  • 2 – 3 větvičky čerstvého koriandru
  • 2 lžíce čistého gelu z aloe vera
  • 2 lžíce jogurtu
  • 1 lžíce kokosového mléka
  • 1 lžíce rýžového prášku
  • 2 lžíce vámi vybrané kosmetické hlíny

Všechny přísady vložte do čisté misky a dobře promíchejte, dokud nevytvoříte hladkou pastu. Tu naneste v rovnoměrné vrstvě na pokožku. Nechte 15 – 20 minut působit, dokud maska na obličeji nezaschne. Následně masku opláchněte vlažnou vodou a otřete si obličej. Pokud s kosmetickými jíly, jako je bílý kaolin nebo bentonit, teprve začínáte, vždy proveďte test na alergii.

Jak se radikálně zbavit černých teček?

Černé tečky jsou způsobeny hlavně přebytkem tvorby mazu produkovaného pokožkou. Maz prochází oxidací až zčerná, čímž ucpává póry. Antioxidační vlastnosti vitamínu C obsaženého v koriandru, tento proces brzdí, což z této obličejové masky činí vynikající přírodní prostředek na černé tečky.

Maska proti černým tečkám – složení:

  • 1 čajová lžička čerstvé koriandrové šťávy
  • 1 čajová lžička limetkové šťávy

Vložte tyto dvě přísady do malé misky a promíchejte, dokud se správně nespojí. Aplikujte na pokožku, konkrétně na černé tečky a vyčkejte hodinu, než vám na obličeji tekutina vyschne. Poté smyjte vlažnou vodou a pokožku osušte.

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares