Jak dětem mýt hlavu a jak je ostříhat

Hodně malým dětem ani není potřeba mýt vlasy šamponem. To možná málokdo z maminek ví. Nicméně nejdůležitější, jak dětem umýt hlavu bez křiku a pláče, je zvolit ten nejšetrnější způsob.

Hlavičku dítěte držte bezpečně v záklonu a pevně, dávejte pozor, aby mu voda nestékala do očí ani do uší. Jemně se ho dotýkejte a při styku s vlasovou pokožkou hlavy mu vlásky přejíždějte, jako byste je hladila. Dítě se uklidní a nebude při mytí hlavičky cukat. Pokud používáte šampon, pozorně si přečtěte, zda neštípe do očí.

Další tipy, jak zajistit, že jim mytí hlavy nebude nepříjemné

Starším batolátkům můžete přes oči umístit malou žínku, ale nemusí to fungovat na všechny děti. Některé nemají rády pocit zavázaných očí. Hlavu nemusíte mýt jen večer před spaním, někdo nesnese jít spát s mokrou hlavou. Hlavu lze umýt přece i během dne, kdy je dítě šťastnější. Skvělou zábavou je i zrcadlo. Když vlasy šamponujete, můžete vytvářet punkové účesy a dětem umožnit, ať se obdivuhodně pozorují.

Současně zajistěte i velký přísun podnětů, které ho od myšlenky mytí vlasů odvrátí. Postačí i obyčejné samolepky na zeď, pěnové vodolepky nebo jiné vodní hračky. Malé holčičky sní o mořské panně, která jim bude dělat společnici. Vlásky tak nejdřív umyjte panence. Chlapci si mohou užít vodu s tryskající fontánkou nebo zvířátkem, které vypouští z úst bubliny jako bublifuk. Možností je celá řada a fantazii se meze nekladou. Pro nenáročné postačí i malá kačenka do vody.

První vlásky nedávají moc možností, nedrží tvar

Měkké vlásky jsou sice na dotek bezvadné, ale při tvoření účesů to až taková výhoda není. Jenže ostříhat vlásky dětem je někdy zkrátka potřeba. Zvláště tehdy, když se jim motají do jídla nebo překáží při pohledu, atd.

Obecně stříhání vlasů je pro mnoho dětí noční můrou. Jen se jich někdo dotkne, už šílí. Nelíbí se jim ani plášť, který přes ně kadeřnice přehodí. Brání v jejich tolik milovaném pohybu. Musí sedět klidně, pro dost dětí další problém. Navíc je padající vlasy mohou svědit a zapadávat za krk. Děti tak podplaťte malou dobrůtkou. Pokud stříháte doma, pusťte jim k tomu pohádku na DVD.

Štítky: , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares