Jak naučit svou ratolest pravidelnému spánku

Nespící dítě může způsobit totální vyčerpání matky. Není neobvyklé, že dítě nejen, že nespí, ale také dokáže několik hodin bez přestání brečet, a ani proč. Pláč přichází z únavy, vyčerpání a dítě i rodiče se tak ocitají v začarovaném kruhu.

Podporujte cirkadiánní rytmus svého dítěte

Zapomeňte na staré pořekadlo „nikdy neprobuď spící dítě“ – přijměte svou roli průvodce vašeho dítěte pravidelným spánkovým cyklem. Je naprosto vhodné vzbudit dítě, když spí v nevhodnou dobu – např. když ráno spí mimo normální čas probuzení nebo dřímá příliš dlouho nebo příliš pozdě odpoledne – abyste ochránili její zdravý spánkový režim.

Veďte si záznam o spánku

Sledování spánku vašeho dítěte je nejlepší způsob, jak odhalit vzorce, které vám pomohou identifikovat základní příčiny jakýchkoli problémů se spánkem.

Poté, co týden (nebo dokonce jen několik dní) budete sledovat spánek vašeho dítěte, budete pravděpodobně mít větší přehled v pochopení spánkových vzorců a potřeb vašeho dítěte.

Vstávat a zářit

Příprava na dobrou noc začíná hned ráno: Alespoň 15 minut silného ranního světla v kombinaci se snídaní řekne mozku vašeho dítěte, že je čas se probudit, a také mu pomůže cítit se ospalý před spaním.

Maximalizujte melatonin

Tma je mocným vodítkem regulujícím biorytmy těla a účinným pomocníkem při spánku pro děti, protože spouští v mozku přirozenou produkci melatoninu, hormonu, který reguluje cykly spánku a bdění. Ztlumte světla asi hodinu před časem, kdy chcete, aby bylo vaše dítě v posteli.

Zatemněte pokoj

Vystavení nočnímu světlu narušuje produkci melatoninu v těle. Ložnice by měly být úplně tmavé – čím tmavší, tím lepší. Takže vypněte i roztomilá noční světla – nejsou pro miminka nezbytná a mohou dokonce poškodit kvalitu spánku.

Vytvořte si klidné místo na spaní

Přidejte čistý, vysoce kvalitní bílý šum a vytvořte stálou obrazovku se zvukem na pozadí, díky kterému jsou náhlé zvuky méně rozpoznatelné, a proto je méně pravděpodobné, že vzbudí vašeho malého spáče.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares