Jak vychovat tolerantní dítě?

Vysoká emoční a sociální inteligence jsou základem pro úspěšný život. Už dávno neplatí, že se prosadí pouze ten nejagresivnější nejneústupnější člověk. Naopak – v dnešním světe vítězí empatičtí lidé s citem a pochopení pro ostatní. Vychovejte takového člověk z vašeho dítěte i vy!

Buďte příkladem

Jednou z nejtěžších věcí na rodičovství je, že vy sami musíte být stále tím nejlepším vzorem a dávat si pozor na každičkou věc, kterou děláte a na cokoliv, co vypustíte z pusy. Vaše dítě vás pečlivě pozoruje a vaše chování je pro něj příkladem i kritériem hodnocení. Nemyslete si, že když sami budete mít k tolerantnímu a otevřenému člověku daleko, vaše dítě takto vychováte.

Zkoumejte své hodnoty

Máte nějaké předsudky? Trčíte v neopodstatněných představách a nehodláte na tom nic měnit? Je načase udělat si pořádek především ve vlastních postojích!

Budujte dítěti sebevědomí

Cílem není vychovat sobeckého a excentrického člověka, ale zdravě sebejistou osobu, která si je vědoma svých kvalit i chyb. Nejjednodušší je začít od toho, co vašemu dítěti opravdu jde a postupně mu ukazovat, že i ve věcech, na které nemá talent, se dá stále zlepšovat.

Ukazujte mu rozmanitost světa

Nesnažte se ho za každou cenu držet v bezpečné bublině nevědomosti. Samozřejmě některé věci nejsou por dítě vhodné, ale není nic špatného na tom ukazovat dítěti rozmanitost a dát mu možnost seznámit se s rozličnými pohledy na svět.

Zdroj: www.livingandloving.co.za

Štítky: , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares