Proč by děti měly chodit do školy pěšky nebo na kole? Zde jsou důvody!

Chození do školy je velmi důležité. Podporuje učení a děti se tu skvěle socializují. Když jdou děti do školy pěšky nebo na kole či koloběžce, mají dobrou náladu hned od rána.

Není to vhodné vždy, zvláště, když je ošklivé počasí nebo škola daleko. Nicméně platí, že pohyb je pro děti velice zdravý.

Kdy s tím začít?

Přibližně ve věku 10 let jsou děti dost staré na to, aby bezpečně přecházely ulici a zvládaly další krizové situace, které mohou nastat.

Aktivní pohyb pomáhá předcházet obezitě

Z jednoho průzkumu vyplývá, že tyto děti měly v páté třídě nižší skóre BMI. Aktivní lidé dojíždějící do školy častěji chodí pěšky nebo jezdí na kole v jinou denní dobu.

Bez ohledu na to, jaká je jejich každodenní strava – u aktivních dojíždějících je méně pravděpodobné, že budou mít nadváhu nebo obezitu oproti ostatním dětem.

Prevalence obezity by se snížila o 22 procent, pokud by dospívající chodili do školy čtyři nebo pět dní v týdnu pěšky nebo na kole.

Ušetříte peníze

Když nebudete vozit své děti do školy, ušetříte za benzín a opotřebení vašeho auta. Navíc snižujete emise uhlíku, které jinak přispívají ke globální změně klimatu.

Chůze do školy pomáhá vašemu dítěti – učit se

Několik studií zdokumentovalo, jak děti akademicky těží z aktivního dojíždění.

  • vykazují lepší studijní výsledky
  • skvělý kognitivní výkon a další funkce
  • plynulejší čtení

Studie, která se zaměřila na děti s poruchami pozornosti, zjistila, že pouhých 26 minut každodenní fyzické aktivity, významně zmírnilo příznaky ADHD u dětí na základní škole.

Společně strávený čas

Divili byste se, jaké rozhovory můžete s dítětem vést při procházce. Aktivní dojíždění pomáhá rodičům i dětem „budovat sousedství“. Když děti chodí do školy, rodiče se častěji zapojují do školy a/nebo do komunity.

Štítky: , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares