Existují zdravotní příznaky u dětí, které nesmíte nikdy ignorovat!

Možná také patříte mezi maminky, které často neví, zda jsou příznaky jejich dítěte vážnější a je třeba vyhledat lékařskou pomoc nebo máte jen přehnanou mateřskou péči. Někdy je těžké rozpoznat, zda je bolest břicha vážnějším problémem nebo se jedná jen o „obyčejnou“ virózu, proto pokaždé když si jako rodiče nejste jistí, lékaře vyhledejte.

Kdy je třeba lékaře volat a nad ničím nepřemýšlet?

Když dítě nereaguje na hlasité zvuky

Miminko vám nepoví, zda slyší nebo ne. Navzdory tomu reaguje na hlasité podněty leknutím nebo pláčem. Pokud si všimnete, že je vaše dítě v klidu i při velkém rámusu, vyhledejte lékaře, aby vyšetřil sluch dítěte.

Dítě špatně zaostřuje

Pokud se dítě nezaměřuje na  předměty nebo má problém najít blízké předměty, jako je váš obličej nebo ruka, může mít potíže se zrakem a je nutné navštívit lékaře.

U dětí ve školním věku se nejčastěji projeví šilhání, zhoršené dioptrie a potíže se čtením.

Vysoká horečka a silná bolest hlavy

Vysoká horečka není u dětí neobvyklá, zejména pokud trpí bakteriální nebo virovou infekcí. Pokud je však horečka doprovázena natolik velkou bolestí hlavy, že dítě nedokáže udržet otevřené oči, může to znamenat větší problém.

Může se jednat o nebezpečnou meningitidu, která může mít pro dítě fatální následky. Neriskujte a nechte své dítě otestovat u svého pediatra.

Extrémní únava

Každé dítě je občas unavené, ovšem pokud únava přetrvává a dítě nemá svou obvyklou energii, může to značit závažný problém, například anémii, malabsorpční syndrom nebo dokonce deprese.

Pokud jste rodičem teenagera, nechte ho o potížích mluvit s lékařem samotného.

Velká žízeň

Každé malé dítě je vybaveno potřebou dodržovat pitný režim, postupem věku tuto schopnost ztrácí a je nutné dostatečnou hydrataci hlídat. Problém nastává, když dítě má neustálou potřebu pít. Pokud máte pocit, že má vaše dítě neustálou neukojitelnou žízeň, navštivte pediatra. Příčinou může být diabetes 1.typu.

Štítky: , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares