Jedináček – co od něj čekat a jak ho vychovávat?

Jedináčci jsou zvyklí trávit svůj čas samotní nebo ve společnosti dospělých. Proto bývají velmi kreativní, samostatní a na svůj věk většinou i hodně vyspělí. Podobně jako nejstarší děti rychle přebírají zodpovědnost, jsou sebevědomí a nebojí se nových výzev.

Na druhou stranu nikdy nezažili pocit, že by se měli dělit o pozornost, hračky, sladkosti nebo jiné věci. Proto existuje nebezpečí, že začnou být velmi sobečtí ve chvíli, kdy bude potřeba se o něco podělit. Jedináčkům tedy velmi prospívá, pokud začnou včas chodit do školky, aby si tyto dovednosti vybudovali mezi ostatními dětmi a navázali vztahy i se svými vrstevníky.

Někdy mohou být také velmi tvrdohlaví a neústupní a pohotoví v předkládání argumentů, proč vše musí být po jejich. Pokud tedy tyto tendence u svého dítěte odhalíte, buďte důslední v jejich potlačování. Nedovolte mu,a by diktoval váš rodinný program a aby měl při rozhodování o věcech stejné slovo jako vy nebo váš partner.

Jedináčci někdy mohou trpět samotou nebo nepochopením, protože kolem sebe nemají děti svého věku. Pamatujte, že vy jako rodič jim nikdy nemůžete nahradit společnost dalších dětí. O to více se snažte chodit s dítětem na dětská hřiště, posílejte jej do zájmových kroužků a podporujte všemožným způsobem seznamování s dalšími dětmi.

Slavní jedináčci: Natalie Portman, Maria Sharapova, Tiger Woods nebo Alicia Keys

Zdroj: www.parents.com

Štítky: , , ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares