Opakované narovnávání vlasů žehličkami nebo chemickými přípravky zbavují pokožku a vlasy přírodních olejů. Pokožka i vlasy tak mají sklon k vysoušení a vlasy se oslabují. Ty se tak stávají náchylnějšími k lámavosti a krepatění.
Chybí jim rovněž lesk a ničí se i vlasové folikuly. Žehličkou a fénem se také uvolňuje škodlivý formaldehyd. Ten jak známo neprospívá ani očím a plícím. Úprava vlasů je sice skvělý způsob, jak zaujmout, ale někdy napácháte více škody, než užitku. Vlasy tak mohou přestat růst a ztenčují se. A určitě byste nechtěla zůstat plešatá.
Vysoušení vlasů
Je v podstatě jedno, jestli vlasy vystavíte vlivu vysokých teplot nebo chemikáliím – obojí má za následek fakt, že je vysušíte. Sníží se pružnost vlasů, stanou se křehkými a na omak hrubějšími. Když se žehličky na vlasy nechcete jen tak vzdát, její používání zkraťte na minimum, např. na každý druhý nebo třetí den.

Abyste předešla poškození vlasů, zahřejte je jen na nízký nebo střední stupeň nastavení. Nikdy žehličku neaplikujte na mokré vlasy. Riskujete to, že si vlasy spálíte.
Méně závažným důsledkem je krepatění
Na spodní polovinu vlasů používejte kondicionér nebo si vyrobte vlastní domácí masku na vlasy. Vsaďte na suroviny jako kokosový olej, mléko či olivový olej. Podpoříte tím hydrataci vlasů. Bez dostatečné vlhkosti budou vlasy vypadat nevýrazně. Žehlením také vlasy ztrácejí lesk a nevypadají zdravě.
Jak tedy upravovat vlasy?
Lesku docílíte opláchnutím vlasů jablečným octem. Na povrchovou úpravu aplikujte arganový nebo avokádový olej, tím vlasy přirozeně vyžehlíte. Vlasy vám také mohou začít vypadávat, když je budete pravidelně žehlit. V blízkosti pokožky hlavy se nacházejí kořínky, kde hrozí, že zničíte vlasové folikuly a ve výsledku přijdete o spoustu vlasů.