Jak přežít první týdny s novorozenětem?

Je prakticky nemožné připravit se na to, co přinesou první dny a týdny s vaším miminkem. Ani knihy, ani moudré rady zkušených žen prostě nestačí. Je to současně krásné i vyčerpávající a bolestné. Ale hlavně – určitě to stojí za to.

Kojení opravdu bolí

Každá žena zažívá menší či větší obtíže spojené s kojením. Někdy se jedná jen o nepříjemný tlak v počátcích kojení, jindy bolest přetrvává dlouhé týdny. V některých případech se ženy dokonce rozhodnou dobrovolně od kojení upustit. Každopádně buďte připravená na všechno a rozhodnutí dělejte, až podle toho, jak se skutečně budete cítit.

Koupání je stresující

Možná jste se těšili, jak si budete užívat večerní koupání se svým miminkem. A místo toho je to spíš noční můra -bojíte se každého pohybu, máte strach, aby se voda dostala, kam nemá… Hlavně zachovejte klid – koupání se naučíte stejně rychle jako vyměňovat plenky. Není to žádná věda.

Nespíte

A jste totálně vyčerpaná. To je bohužel realita téměř všech maminek. Přírůstek do rodiny vyžaduje nonstop péči a hlavně má úplně jiný režim než vy – kdepak krásných 8 hodin spánku. Spíš si jen sem tam zdřímne a než se nadějete už je zase vzhůru a hlasitým pláčem se dožaduje jídla. Nebojte – i toto se spraví. Čím je dítě starší, tím déle v kuse dokáže spát a postupně se vám podaří sladit své spánkové režimy tak, aby i vy jste měla dostatek odpočinku.

Miminko pořád pláče

Nedivte se – taky byste nebyli spokojení, kdyby vás naráz vytrhli z teplého a útulného prostředí a vrhli vás do světa plného hluku, světla a chladu. Miminku jednoduše potrvá nějakou dobu než si zvykne na změnu prostředí a v tomto mezičase může skutečně být značně nespokojeno. Nenechte se hlavně pláčem vyvést z míry a hledejte způsoby, jak jej co neefektivněji utišit.

Zdroj: www.babylondon.co.uk

 

Štítky: ,

Related Posts

by
Jsem maminkou dvou ratolestí už přes deset let a sama si moc dobře pamatuji, jaké to bylo poprvé hledat všechny informace spojené s těhotenstvím a výchovou. Rozhodla jsem se proto psát články, které snad všem snažilkám, těhulkám a maminkám pomohou v této těžké "práci". Ráda vařím pro svou rodinu, snažím se pravidelně běhat a udržovat se v kondici.
Previous Post Next Post
0 shares