V letním horku a vlhku rád vylétává i hmyz a ne zrovna v malém počtu. Jedním takovým tvorem je třeba obyčejná moucha. Během teplejších letních měsíců jsou mouchy považovány za obrovské škůdkyně. Otravují prakticky všude, ať stojíte doma u plotny nebo venku u grilu, následně jídla, atp.
Zde je několik jednoduchých způsobů, jak se jich zbavit:
Nemusíte si zrovna chodit kupovat lepkavé pásky, aby se na ně přilepily. Jsou i jiné techniky a navíc i levnější a účinnější.
Octomilky
Tyhle malé ovocné mušky se jednoduše chytí do láhví od minerálek nebo limonád. Stačí jen opatrně odříznout vršek láhve nožem. Horní část láhve, kterou jste odstranili, otočte dnem vzhůru a vložte do druhého kusu láhve tak, aby do sebe zapadly okraje. V zásadě budete mít obrácenou horní část láhve s vodou namontovanou do spodní poloviny zbývající části.
Pomocí několika kusů lepicí pásky přichyťte horní díl. Láhev naplňte přibližně do pětiny vodou a přidejte čtyři lžíce jablečného octa. Tak přilákáte mušky. Poté do směsi nalijte lžíci tekutého mýdla, mušky už z ní nevylétnou.
Vytvořte těchto pastiček hned několik a rozmístěte je do míst, kde vám mušky znemožňují pobyt. Nejčastěji se objevují v kuchyni – v rozích nebo v blízkosti čerstvého ovoce a zeleniny.
Mouchy domácí
Mouchy nesnesou vůni hřebíčku. Pár kousků hřebíčku vložte do malého bavlněného sáčku nebo do látky či papírové utěrky. Uzavřete gumičkou nebo provázkem. Zavěste vzhůru nohama poblíž dveří, okna nebo jiného místa.

Hřebíček lze také zastrčit do celého jablka. Šťáva z jablka pomáhá uvolňovat zápach hřebíčku, který mouchy nemají rády. Zapíchejte do jablka 20 – 30 hřebíčků a mouchy poletí opačným směrem.
Venkovní mušky
Venkovní mušky milují vůni masa a jídla. Když grilujete, připravte si do malé misky směs melasy a kukuřičné mouky. Přidejte jen tolik melasy, javorového sirupu nebo medu, aby byl kukuřičný škrob vlhký a lepkavý. Poté tyto pasti postavte dostatečně blízko ke grilu, aby došlo k jejich navnadění.