Jak jíst ryby tak, aby došlo k redukci vaší váhy?

Zapomeňte na proteinové tyčinky a koktejly. Jezte filet z lososa. Ryba je jednou z nejzdravějších potravin vůbec. Do svého jídelníčku ji zařadíte poměrně snadno.

Co vám na talíři poskytne?

Je bohatá na všechny druhy živin, které tělu prospívají mnoha způsoby, včetně hubnutí. Ryby jsou nezbytnou součástí středomořské stravy, jenž je považována za nejlepší dietu na hubnutí.

Jak vám ryby pomohou zhubnout?

Ryby jsou skvělým zdrojem kompletních bílkovin, po kterých se člověk cítí plný. To může zabránit přejídání. Strava s nedostatečným obsahem bílkovin zapříčiňuje brzký pocit hladu.

Pokud je vaše strava složena převážně z jednoduchých sacharidů, nemusíte se zkrátka a jasně, cítit spokojeni. Raději, než hodně brambor, jezte rýži. Střídmost v jídle a ryby jsou klíčovým úspěchem.

Zvláště zdravé, jsou pak tučnější ryby jako je losos, pstruh nebo tuňák. Obsahují omega-3 mastné kyseliny, takže získáte hned dvojnásobnou výhodu. Tuky jsou také zdravé na srdce.

Omezte příjem jiných živočišných tuků

Je rozdíl konzumovat lehkou rybu nebo hovězí či vepřové maso. Ryby vám navíc umožní kuchyňské variace, o kterých se vám ani nesnilo. Lze je připravovat chutně bez přidání přebytečného tuku a kalorií, jako jsou sýry a krémy.

Ryby se také často kombinují se zeleninou, např. chřest a tykev – to zvyšuje celkovou výživovou kvalitu vašich jídel.

Snižují v těle tvorbu zánětů

Zlepšení zdravotního stavu poznáte také na vaší energii, která rázem stoupne. Naopak chronický zánět je spojen s duševní a fyzickou únavou.

Ryba je nízkokalorická volba s vysokým obsahem bílkovin

Představuje tak ideální plán na hubnutí. Je však potřeba zachovat postupy jako grilovaní, pečení nebo vaření bez přílišného množství tuku. Výborné je také sushi.

Smažené ryby servírované s bohatými omáčkami zvýší kalorickou hodnotu, na to pozor! Ryby rovněž udržují stabilní hladinu cukru v krvi.

Štítky: , , , , , , ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares