Příznaky menopauzy ve 40 letech? Může být, ale my víme, jak na ně

Zřejmě by nikdo nevěřil tomu, že některé ženy mohou cítit příznaky menopauzy, již kolem 40 let věku. Je to vlivem hormonálních změn, které kolísají nahoru a dolů.

Čím méně těchto výkyvů zažijete, tím pro vás bude snazší se s menopauzou vypořádat. Mezi emocionální příznaky patří podrážděnost, pláč, úzkost, napětí, zapomnětlivost, nízká sebeúcta, nedostatek koncentrace, deprese, různé druhy nálad, nerozhodnost a strach. Tyto symptomy mohou být spojeny s vašimi nadledvinami. Je to dáno tím, že vaječníky snižují produkci estrogenu a část této role přebírají nadledviny.

Korigujte stres

Ač to není snadné, musíte se naučit ovládat stres. Druhou věcí je také to, že budete hlídat, co konzumujete. Měla byste si udržovat optimální hladinu krevního cukru i z toho důvodu, že nedostatek cukru spouští do krve stresové hormony – adrenalin a kortizol. S tím jsou spojené i další změny týkající se nejen psychické stránky ženy (podrážděnost, špatná nálada, pláč a úzkost), ale také fyzické projevy jako únava, napětí, neschopnost se soustředit, zapomínání a pocení.

Pryč s rafinovanými potravinami, doplňte tělo živinami a cvičte

Snižte množství rafinovaných potravin, tím ulevíte nadledvinám. Nepijte moc kávu a čaj, které k problémům s hladinou cukru v krvi souvisejí. Snížíte tak dopad stresu, když do svého režimu dne zařadíte správné vitamíny a minerály.

Jsou to hlavně vitamíny ze skupiny B, které přinášejí úlevu od stresu a nabijí vás energií. Hořčík je přírodní uklidňující prostředek pro relaxaci a spánek, chrom pro rovnováhu cukru v krvi, sibiřský ženšen působí jako tonikum na nadledviny. L-theanin zase ke snížení stresu a úzkosti a také pomáhá mozku vypnout se a usnout.

Užitečné je také jakékoliv cvičení, např. jóga. Doporučuje se spát šest až osm hodin denně. Zvažte použití aromaterapeutických olejů, jako je bergamot, levandule, římský heřmánek nebo majoránka v teplé lázni těsně před spaním. Stejný účinek má i několik kapek na polštář před spaním nebo použití v odpařovači.

Štítky: ,

Related Posts

by
Previous Post Next Post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

0 shares